Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 4194
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Krzysztof Paciepnik mówi o karcie seniora, biedaszybach i grodzkości

Sobota, 8 listopada 2014, 10:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 listopada 2014, 15:39
Autor: Tekst Sponsorowany
Wałbrzych: Krzysztof Paciepnik mówi o karcie seniora, biedaszybach i grodzkości
Fot. red
Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią wywiadu z Krzysztofem Paciepnikiem, kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach do Rady Miasta Wałbrzycha z okręgu nr 4 obejmującego takie dzielnice jak: Nowe Miasto, Rusinowa, Stary Zdrój, Kozice i Poniatów.

Rada miejska - łódka bez sternika.

Karta Seniora:

Krzysztof Paciepnik: - Powinniśmy podjąć działania, by Wałbrzych był bardziej przyjazny seniorom. To przede wszystkim wprowadzenie Karty Seniora Aglomeracji Wałbrzyskiej. Uprawniałaby ona do rabatów w instytucjach kultury i atrakcjach turystycznych w obrębie miasta oraz sąsiednich gmin. Karta mogłaby też obowiązywać w prywatnych podmiotach gospodarczych np. restauracjach, kawiarniach, ośrodkach zdrowotno – medycznych, centrach zdrowia i urody. Podobna karta funkcjonuje już w polskich miastach. Czas, aby Wałbrzych także wyszedł naprzeciw potrzebom swoich najstarszych mieszkańców. Gotowy projekt dotyczący funkcjonowania placówek honorujących Karty Seniora, opracował już Mateusz Wyrzykowski.

Samo wprowadzenie Karty Seniora Aglomeracji Wałbrzyskiej to jednak połowa sukcesu. Ważna jest promocja akcji poprzez organizację Wałbrzyskiego Dnia Seniora w przedostatni weekend października, ponieważ 20 października obchodzimy Światowy Dzień Seniora. Wówczas to bilety wstępu do Zamku Książ, wałbrzyskich teatrów i okolicznych atrakcji turystycznych w granicach aglomeracji powinny być dla seniorów za darmo.

Biedaszyby:

Krzysztof Paciepnik: - Bardzo dużym problemem są biedaszyby. Miały być zlikwidowane, a całkowicie zdominowały miasto. Proszę pójść na spacer dzielnicami: Nowe Miasto, Stary Zdrój , Rusinowa, Poniatów, Kozice. Dzielnice są otoczone przez dziury większe niż kamieniołom w Andrzejówce. Władza tego nie widzi? Dlatego nowe miejsca pracy to priorytet. Stara Kopalnia i nowe place nie zatrzymają młodych ludzi w Wałbrzychu. Potrzebna jest praca i godna płaca.

Dzisiejszy świat kreowany przez radnych w naszym mieście wyklucza dyskusję, potrzeby, marzenia oraz wnętrze człowieka. Mieszkaniec od wyborów do wyborów ma łykać hasła i reklamy oraz powierzchowne tematy, w których jego nie ma - jest tylko władza. Dlatego debata o mieście powinna mieć sens intelektualny, a nie tylko teatralny. Mamy otwarcie Starej Kopalni, ale po ile będą później bilety, w jakich godzinach można będzie zwiedzać obiekt? Takich informacji nigdzie nie znalazłem. Ciekawe dlaczego?

Grodzkość:

Krzysztof Paciepnik: - Powiat inwestował w Wałbrzychu! Tylko w ostatnim roku 2012 przekazaliśmy budynek komendy straży pożarnej wartości 18 mln zł w dzielnicy Podzamcze, w dzielnicy Sobięcin przy ulicy Kosteckiego rozpoczęliśmy kapitalny remont mostu nad linią kolejową Wałbrzych - Jelenia Góra, wykonaliśmy projekt z homologacją Polskiego Związku Pływackiego i zabezpieczyliśmy w budżecie powiatu ponad 5 mln zł na remont pływalni krytej w Zespole Szkół nr 4 im. Janusza Kusocińskiego, w wielu szkołach rozpoczęliśmy termomodernizację. To nie były rozdmuchane inwestycje. Radni i Zarząd Powiatu realizowali te budowy z myślą o mieszkańcach. Kończąc kadencję zostawiliśmy wyremontowane w mieście prawie wszystkie drogi powiatowe, a w budżecie nadwyżkę w wysokości prawie 4 milionów zł.

Więcej: http://www.paciepnik.pl/

Materiał sponsorowany

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group