Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4561
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kto wypełni lukę po Chlebowskim?

Środa, 28 października 2009, 0:20
Aktualizacja: Środa, 28 października 2009, 17:31
Autor: Szela
Wałbrzych: Kto wypełni lukę po Chlebowskim?
Fot. Szela
Prezydent Wałbrzycha – szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej – ciągle nie może się otrząsnąć z szoku, jakim jest dla niego sprawa nielegalnego lobbingu w wykonaniu posła Zbigniewa Chlebowskiego. Piotr Kruczkowski pozytywnie ocenił decyzję parlamentarzysty o zawieszeniu członkostwa w partii, do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności przez sejmową komisję śledczą.

- Niestety, posłowi Chlebowskiemu zabrakło asertywności, teraz musi ponieść konsekwencje – mówi Kruczkowski. Prezydent uczestniczył w niedawnym posiedzeniu regionalnych władz partii, na którym szukano wyjścia z impasu. Z ulgą przyjęto postanowienie parlamentarzysty o trzymiesięcznej rezygnacji z uczestniczenia w pracach PO.

Skupiono się za to na strategii działania w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, a także parlamentarnymi. - Nasz obecny priorytet, to praca dla lokalnych społeczności, nie ma ważniejszych celów – podkreśla Piotr Kruczkowski.

Nieobecność posła Chlebowskiego może okazać się sporym problemem dla Wałbrzycha. - Będzie nam go brakowało. Poseł chodził za naszymi sprawami i wiele rzeczy wychodził - przyznaje Piotr Kruczkowski. Czy ktoś może go zastąpić? - Nie ma mowy o żadnych przepychankach o schedę po Chlebowskim. Musimy spokojnie poczekać na efekty pracy komisji śledczej. Ja nie wierzę, że poseł złamał prawo - podkreśla prezydent.

Przyznaje jednak, że nie chce pozostawiać ważnych wałbrzyskich projektów bez żadnej opieki w parlamencie. - Zwróciłem się do szefa klubu PO, Grzegorza Schetyny, posła dolnośląskiego, z prośbą o pilotowanie spraw naszego miasta. Usłyszałem w odpowiedzi pozytywną deklarację - relacjonuje Piotr Kruczkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group