• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 21:15
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4993
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kultura liczy na dofinansowanie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 4 grudnia 2015, 9:00
Autor: red
Fot. MKiDN
„Nowoczesna kultura”, „Kulturalne prowokacje”, „Mój świat w fotografii zaklęty” – to nowe projekty Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Uda się je zrealizować, jeśli placówka otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie złożyła trzy wnioski.

WOK planuje zakupić m.in.: system ekspozycyjny do galerii, nagłośnienie, oświetlenie, zorganizować cykl działań artystyczno-warsztatowych dla młodzieży trudnej, zakończony widowiskiem muzyczno-tanecznym oraz warsztaty fotograficzne, których uczestnicy nauczą się korzystać z powiększalnika i koreksu, poznają także fotografię cyfrową. Łącznie WOK ubiega się o ponad 180 tys. zł dofinansowania.

- Złożyliśmy także wspólny duży projekt z naszym czeskim partnerem – Hradecká kulturní a vzdělávací společnost Adalbertinum w Hradec Králové „Dwa kraje – jedna kultura” do Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Wnioskujemy o około 140 tys. euro na działania kulturalne, międzynarodową konferencję i portal kulturalny - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Jeżeli obie instytucje otrzymają unijne dofinansowanie, będzie to ich piąty wspólny projekt.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~vf 4-12-2015 20:36
co złożyli z INTERREG ? chyba propozycję projektu bo składania nie było jeszcze, a w MKiDN bez pleców PO nie widzę tego i bardzo dobrze zobaczymy jak na wolnym rynku powalczą.
~emigrant 4-12-2015 22:50
„Nowoczesna kultura”, „Kulturalne prowokacje” brzmia podejrzanie, mnie sie od raz kojarza z marksizmem kulturowym. Prosze doprecyzowac panie Buzarewicz albo przynajmniej sie zobowiazac ze w ramach projektow nie bedzie wystawiania pornografii i plucia na polskosc. Bo pani Marosz z teatru to juz moze zapomniec o dotacjach za popieranie kopulanctwa obscenicznego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group