Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2398
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KWW Nasz Powiat chce zmieniać administrację i poprawiać bezpieczeństwo

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Czwartek, 28 lutego 2013, 18:03
Aktualizacja: 22:54
Autor: PAW
Fot. PAW
Na konferencji prasowej przedstawiciele KWW Nasz Powiat nie tylko zaprezentowali swoich kandydatów do wyborów do Rady Powiatu Ziemskiego, ale również omówili kwestie administracji i bezpieczeństwa.

- Mamy pomysły, jak zmieniać administrację na bardziej przyjazną ludziom, a jednocześnie tańszą w utrzymaniu – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny Zdroju.

Pomysły, o których mówi Leszek Orpel to: zmniejszenie z 14 do 7 stanowisk kierowniczych w nowym Powiecie Ziemskim, zmniejszenie z 5 do 2 ilości członków zarządu powiatu. Ponadto Orpel zapowiada, że jeśli Nasz Powiat wygra wybory, podejmie decyzje odnośnie rezygnacji z usług służbowego kierowcy, a ponadto tańsza, i to znacznie, ma być obsługa prawna
- Policzyliśmy i już znaleźliśmy blisko 2 miliony złotych oszczędności – mówi Orpel.

KWW Nasz Powiat chce również wprowadzić nowatorską metodę rotacyjnie działających Centrum Kultury i Centrum Sportu. Instytucje te miałyby działać naprzemiennie w poszczególnych gminach wchodzących w skład Powiatu Ziemskiego. Przedstawiciele Naszego Powiatu uważają również, że nie ma potrzeby dzielenia Powiatowego Urzędy Pracy. Ich zdaniem, można porozumieć się w tej kwestii z Gminą Wałbrzych i prowadzić te działania wspólnie.

- W dziedzinie bezpieczeństwa mamy konkretne rozwiązania, do których należy m.in. kupowanie przez Powiat godzin kontraktowych służb prewencyjnych – mówi Orpel. – Takie działania na pewno poprawią bezpieczeństwo.

Jak wyliczyli przedstawiciele Naszego Powiatu, wykupienie 4 tysięcy godzin patrolowych będzie kosztowało Powiat około 100 tysięcy złotych.

Kolejnym pomysłem, który Nasz Powiat chce zrealizować w najbliższej przyszłości, jest uruchomienie na terenie Powiatu Ziemskiego schroniska dla zwierząt. Takie schronisko istnieje wprawdzie w Wałbrzychu, ale zazwyczaj jest przepełnione.
- Szukamy odpowiedniego miejsca, a chcemy to zadanie zrealizować poprzez działalność spółdzielni socjalnej – tłumaczy Orpel.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group