Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 4301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lampiony Pamięci w Wałbrzychu

Wtorek, 3 listopada 2015, 15:07
Aktualizacja: Środa, 4 listopada 2015, 6:58
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Lampiony Pamięci w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj tradycyjnie już mieszkańcy Wałbrzycha spotkali się na Placu Magistrackim, aby w Dzień Zaduszny chwilą zadumy i lampionami uczcić pamięć wybitnych Polaków, znanych i mniej znanych Wałbrzyszan, a także wszystkich tych, którzy odeszli w mijającym roku.

- Od kilku lat w tym szczególnym dniu spotykamy się po to, żeby wspomnieć wałbrzyszan, ale też wyjątkowe osobowości i ważnych dla nas przedstawicieli życia publicznego, artystycznego, ważnych Polaków, którzy już nie są z nami - powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

Następnie prezydent Szełemej i wiceprezydent Nowaczyk odczytali nazwiska i w skrócie przedstawili sylwetki wybitnych osób, które odeszły w 2015 roku. Wśród wspominanych osób znaleźli się: Władysław Bartoszewski, Józef Oleksy, Jan Kulczyk, Bohdan Tomaszewski, Stanisław Mikulski, Jerzy Kamas, Marcin Wrona, Marian Szeja, Rafał Krupski, Zofia Sikora, Marek Dziakowicz, Stefania Szulecka, Zoja Podkowa, Jan Zyła, Andrzej Konik, Elżbieta Gołąbek, Stanisław Karski, Franciszek Ratajczak, Józef Juszczyk, Jan Fajfer i Adam Osiewicz.

Na umiejscowionym przed wałbrzyskim magistratem ekranie wyświetlono informacje o tych, którzy odeszli - nie tylko zasłużonych dla Polski i naszego miasta, ale również tych mniej znanych, ponieważ każdy mieszkaniec Wałbrzycha mógł do dnia 29 października przesłać do wałbrzyskiego Urzędu Miasta imiona i nazwiska osób, które zmarły w 2015 roku, aby zostały przy tej okazji wymienione. Na Placu Magistrackim rozbłysły setki światełek upamiętniających tych, którzy odeszli. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniło trio instrumentalne Pawła Stuczyńskiego.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group