Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2739
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Ma wiele napadów na koncie

Środa, 1 lutego 2012, 18:20
Aktualizacja: 18:20
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Ma wiele napadów na koncie
Fot. red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 19–letniego mieszkańca Boguszowa–Gorc. Młody mężczyzna ma na swoim koncie liczne napady rabunkowe, kradzieże i kradzieże z włamaniem. Jedna z jego ofiar z obrażeniami twarzy trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zatrzymali 19-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc. Mężczyzna podejrzewany był o dokonanie rozboju na 52-letnim mężczyźnie.

27 stycznia przy ul. Piaskowej w Wałbrzychu doszło do rozboju. Sprawca dotkliwie pobił 52-letniego mężczyznę, a następnie ukradł mu torbę z portfelem i zakupami. Pobity 52-latek z obrażeniami twarzy trafił do szpitala.

Policjanci zaraz po zgłoszeniu podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy brutalnego napadu. Ustalono, że godzinę po napadzie doszło do innego rozboju przy ul. Broniewskiego w Wałbrzychu. Sprawca pobił 29-letnią kobietę, a następnie ukradł jej torebkę z zawartością dwóch telefonów komórkowych, kart bankomatowych i portfela. Ponieważ sposób działania sprawcy był identyczny, policjanci przyjęli, że sprawcą obu napadów jest ta sama osoba. Na podstawie analizy zebranego materiału, przesłuchań ofiar, pracy operacyjnej, policjanci ustalili i zatrzymali 19-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc.

W czasie przesłuchania, 19-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Opowiedział szczegółowo o swojej przestępczej działalności. W sumie śledczy udowodnili mu 12 napadów rabunkowych, 16 kradzieży kołpaków samochodowych, 4 kradzieże z włamaniem do samochodów oraz 2 kradzieże telefonów komórkowych w autobusach komunikacji miejskiej. W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali telefony komórkowe, radioodtwarzacz samochodowy, portfele oraz dokumenty należące do pokrzywdzonych.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group