Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Maciej Balcar w A’ Propos – BILETY DLA CZYTELNIKÓW

Środa, 12 stycznia 2011, 21:13
Aktualizacja: Piątek, 21 stycznia 2011, 19:09
Autor: red
Wałbrzych: Maciej Balcar w A’ Propos – BILETY DLA CZYTELNIKÓW
Fot. organizatorzy
Klub A’ Propos zaprasza 21 stycznia na koncert Maciej Balcara. Do wygrania podwójna wejściówka.

Koncert Macieja Balcara odbędzie się w Klubie Muzycznym A’ Propos w piątek 21 lutego o godzinie 20.00

By wygrać naszą nagrodę wystarczy wziąć udział w konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: Czy Maciej Balcar zagrał w filmie „Skazany na bluesa”?

Odpowiedzi należy wysyłać na numer 7116 w treści smsa wpisując: PT.KONW:MB.TAK lub PT.KONW:MB.NIE

Na odpowiedzi czekamy do czwartku 20 stycznia do godziny 15.00. Ze zwycięzcą skontaktujemy się telefonicznie.

MACIEJ BALCAR:

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (2000r.), autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy.

Ma na koncie solową płytę pt. „CZARNO“, która ukazała się w roku 1998, a wzięli w niej udział m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski, Janusz YANINA Iwański i Jose Torres. Album promowały 4 single I 2 teledyski. Wcześniej współpracował z zespołami VICKY VICTIM (metal) i Blues Forever z którym nagrał w 1995 materiał na płytę, nakręcił dwa teledyski (Gniew, Farmer), oraz występował na licznych festiwalach bluesowych w Polsce. Od wielu też lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym m.in. w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utworów na płycie „Amulet“ i nakręcił dwa teledyski ("Wierzę w Siebie", "Biegnę") promujące tę płytę.

W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji, „Marion du Faouet“. W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni“ wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze „Jesus Christ Superstar“, która to okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. Dodatkowo Maciej jest odtwórcą roli Rogera w spektaklu "Rent" wystawianego również przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. W 2002 użyczył głosu „Mustangowi z Dzikiej Doliny“(Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy polskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa). W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego „Skazany na Bluesa“.

Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena „Pod Papugami“ z którym ponownie wystąpił na Wiktorach' 99. Wokalista roku 2004 wg czytelników „Twojego Bluesa“. Od 10 lat Maciej Balcar jest wokalistą grupy DŻEM

9 listopada 2010 roku ukazała się druga solowa płyta Macieja Balcara „OGIEŃ I WODA". Nagrania zrealizowano w Meksyk Studio w Skawinie oraz w qFactory w Tarnowie. Ogniskiem zapalnym tego wydawnictwa była akcja promocyjna rodzinnego miasta Maćka - Ostrowa Wielkopolskiego, które zaproponowało mu, aby w 2010 roku był „twarzą miasta“ i na specjalnych banerach (autorem zdjęcia jest Jarosław Blaminsky) witał i żegnał wszystkich przyjezdnych. Ostrów Wielkopolski jest również jednym ze sponsorów tego wydawnictwa.

W nagraniu nowej płyty Maćkowi towarzyszył zespół NIEBO w składzie:

Krzysztof FLIPPER Krupa – instrumenty perkusyjne
Robert Lubera – gitary,
Piotr QUENTIN Wojtanowski – bas, gitary, klawisze
(Piotr dodatkowo zajął się realizacją i mixem nagrań)

Gościnnie zagrali:
Michał Jurkiewicz oraz Michał Grymuza

Album OGIEŃ I WODA zawiera w sumie 12 kompozycji, w których do 5 tekst napisał przyjaciel Maćka - Krzysztof Feusette:

1. Moja Rozmowa (nowa wersja utworu z płyty CZARNO z 1998r.)
2. Czarno (nowa wersja utworu z płyty CZARNO z 1998r.)
3. Niewysłany list
4. Ogień I Woda
5. 7 Zdjęć

Do kolejnych czterech tekst napisał Maciek Balcar:

6. Karuzela (Kręcę się)
7. Viga (nowa wersja utworu z płyty CZARNO z 1998r.)
8. Komu Bije… (nowa wersja utworu z płyty CZARNO z 1998r.)
9. Czy To Widzisz? (Utwór wydany wyłącznie na singlu w 2000, nowa wersja)

Autorem słów następnego utworu - "Stop" jest Michał Zabłocki, a do kolejnego "Popiół i diament" - Maciej podparł się tekstem C.K.Norwida – „I Po To Właśnie“.

Ostatnim utworem na płycie OGIEŃ I WODA jest autorska piosenka Marka Grechuty: "Wolność". To właśnie do tego utworu promującego wydawnictwo został przygotowywany teledysk. Za pracę nad klipem odpowiedzialność wziął PAWEŁ BOGOCZ, znany z wielu udanych teledysków, zdobywca wielu nagród, prywatnie zaprzyjaźniony z Maciejem. Opracowaniem płyty od strony grafiki i poligrafii zajął się JAROSŁAW BLAMINSKY oraz PRZEMEK BOCHNACKI, (Jarek jest również autorem wszystkich zdjęć wykorzystanych w wydawnictwie Ogień i Woda).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group