Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2640
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miał słabość do klocków i teraz odpowie za to przed sądem

Wtorek, 25 października 2016, 15:27
Autor: red
Wałbrzych: Miał słabość do klocków i teraz odpowie za to przed sądem
Fot. KMP Wałbrzych
Ochrona jednego z wałbrzyskich marketów zatrzymała 42–letniego mężczyznę, który usiłował „kupić” zestaw klocków znanej firmy, po bardzo zaniżonej cenie.

24 października funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali wezwanie do jednego z wałbrzyskich marketów. Ochrona sklepu zatrzymała 42-letniego wałbrzyszanina, który za klocki znanej firmy o wartości 279,90 zł, usiłował zapłacić 39,99 zł. Policjanci przypuszczali, że mężczyzna przekleił metkę z towaru o niższej cenie na towar dużo droższy. Po bliższym przyjrzeniu się metce, okazało się, że nie pochodzi ona z marketu. Mężczyzna sam produkował metki i z gotowymi przychodził na zakupy. Policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny. W pokoju na półce stały zapakowane, nowe zestawy klocków, których wartość wyceniono na kwotę prawie 2 500 zł.

W czasie prowadzonych czynności funkcjonariusze wyjaśnili okoliczności całej sprawy. Mężczyzna sam produkował metki. Następnie szedł do marketu, naklejał swoją metkę na upatrzony zestaw klocków i przy kasie płacił swoją cenę. Klocki wystawiał i sprzedawał na aukcjach internetowych po dużo wyższych cenach.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie w sumie 8 zarzutów oszustwa. Policjanci sprawdzają, czy 42-latek nie postępował podobnie w innych marketach.

O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group