Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2488
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Michał Dworczyk ma poprowadzić PiS do zwycięstwa w regionie wałbrzyskim

Poniedziałek, 27 marca 2017, 16:59
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Michał Dworczyk ma poprowadzić PiS do zwycięstwa w regionie wałbrzyskim
Fot. red
Wprawdzie do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, ale coraz więcej partii i ugrupowań przedstawia swoich liderów w poszczególnych regionach, którzy będą odpowiedzialni za organizację kampanii wyborczej.

PiS powołało 41 koordynatorów okręgowych. W tym gronie są posłowie i senatorowie. Koordynatorami zostali m.in. posłowie: Wojciech Zubowski (Legnica), Michał Dworczyk (Wałbrzych), Mirosława Stachowiak Różecka (Wrocław), Piotr Król (Bydgoszcz), Joanna Borowiak (Toruń), Artur Soboń (Lublin), Joanna Kopcińska (Łódź), Marek Pęk (Kraków), Józef Leśniak (Nowy Sącz), Urszula Rusecka (Tarnów), Waldemar Olejniczak (Płock), Andrzej Kosztowniak (Radom), Daniel Milewski (Siedlce), Anna Schmidt (Krosno), Bożena Borys-Szopa (Katowice), Jerzy Małecki (Olsztyn), Szymon Szynkowski vel Sęk (Poznań), Artur Szałabawka (Szczecin).

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński podjął decyzję o powstaniu Wojewódzkich Zespołów Samorządowych, których zadaniem będzie przede wszystkim stworzenie do końca listopada bieżącego roku wojewódzkiego programu PiS oraz zaopiniowanie kandydatów w wyborach do sejmików województw i ustalanie listy kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz do kandydatów rad powiatów, miast i gmin.

Jak widać w naszym regionie PiS do wyborów będzie przygotowywał się pod czujnym okiem Michała Dworczyka, który wprawdzie z naszego regionu się nie wywodzi, ale w ostatnich wyborach parlamentarnych startował z naszego okręgu z numerem 1 na liście PiS-u i osiągnął bardzo dobry wynik.

Czy wybór Dworczyka jest zaskoczeniem? Pewnie dla niektórych tak, bowiem można było się spodziewać, że to Anna Zalewska będzie odpowiadała za kampanię wyborczą PiS-u w naszym regionie, ale stało się inaczej. Jednak raczej to nie powinno dziwić, bowiem przecież to właśnie Dworczyk startował w wyborach parlamentarnych z numerem 1, a Anna Zalewska z numerem 2.

Zadanie, jakie ma do zrealizowania Michał Dworczyk nie jest wcale łatwe, bowiem w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim Platforma Obywatelska ma wciąż mocną pozycję i zdobyła najwięcej głosów w poprzednich wyborach.

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group