Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ministrantami to oni nie zostaną

Niedziela, 27 marca 2011, 12:24
Aktualizacja: 12:24
Autor: red
Wałbrzych: Ministrantami to oni nie zostaną
Fot. red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich chłopców, którzy tuż przed mszą świętą, wykorzystując sytuację, przy użyciu oryginalnego klucza pozostawionego na zakrystii jednego z kościołów, ukradli dwa kielichy powlekane złotem o wartości blisko 3 tys. złotych.

Wałbrzyscy policjanci V komisariatu i Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej ustalili i ujęli w miejscu zamieszkania dwóch 15-letniech chłopców podejrzewanych o to, że wykorzystując sytuację, oryginalnym kluczem otworzyli metalową szafę na zakrystii jednego z wałbrzyskich kościołów i ukradli dwa powlekane złotem kielichy o wartości blisko 3 tys. złotych.

Do tego wyczynu chłopcy byli dobrze przygotowani i mieli plan. Kilka minut przed kradzieżą dzwonili na plebanię kościoła. Wykonali dwa „głuche” połączenia upewniając się w ten sposób, że obecny w pomieszczeniach kościelnych ksiądz opuści zakrystie. Przez otwarte drzwi kościoła tuż przed mszą, nieletni weszli do środka. Na zakrystii skorzystali z leżących na stole kluczy. Były to oryginalne klucze do metalowej szafy, z której nieletni ukradli dwa powlekane złotem kielichy liturgiczne. Chłopcy byli przekonani, że kielichy są ze szczerego złota, a ich wartość jest dużo wyższa.

Chłopców teraz czeka spotkanie z sędzią rodzinnym, który zadecyduje o dalszych ich losach.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group