Wałbrzych: Młodzi koszykarze Górnika po kolejnych meczach

Wtorek, 23 października 2012, 14:29
Aktualizacja: 14:30
Ze zmiennym szczęściem radzili sobie koszykarze drużyn młodzieżowych wałbrzyskiego Górnika.

Juniorzy zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław i musieli uznać wyższość rywala. Górnik przegrał 68-83. Nasi słabo radzili sobie w pierwszej kwarcie, kiedy Śląsk wypracował 15-punktową przewagę i mimo ambitnej postawy tej różnicy nie udało się wałbrzyskim koszykarzom zniwelować do końca meczu. W zespole gości nie do powstrzymania byli Kołkowski (20 punktów) i Przyboś (26 punktów).

Górnik Wałbrzych – Śląsk Wrocław 68-83 (16-31, 17-20, 20-20, 15-12)

Górnik: Kurzepa 15, Krzymiński 11, Marcin Ciuruś 10, Jaskólski 8, Balcerzak 6, Piskorski 4, Kołaczyński 4, Szmidt 4, Dargacz 2, Mateusz Ciuruś 2, Baranowski 2.

Kadeci Górnika nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Gimbasketu Wrocław. Nasz zespół prowadził od początku i ostatecznie wygrał różnicą 65 punktów.

Górnik Wałbrzych – Gimbasket Wrocław 113-48 (40-14, 25-12, 21-12, 27-10)

Górnik: Durski 22, Szymanowski 16, Krzymiński 14, Kołaczyński 13, Kaczuga 12, Jarosiński 11, Dargacz 7, Szmidt 6, Jeziorowski 4, Kowalski 4, Sumiński 2, Smoleń 2.

Nie powiodło się młodzikom Górnika, którzy przegrali z Gimbasketem Wrocław 75-82. W pierwszych dwóch kwartach na parkiecie dominowali goście, którzy prowadzili po 20 minutach 50-32. Pościg wałbrzyszan w dwóch kolejnych kwartach pozwolił zniwelować tę różnicę do 7 punktów, ale na więcej młodych Górników już stać nie było.

Górnik Wałbrzych – Gimbasket Wrocław 75-82 (20-25, 12-25, 16-10, 33-16)

Górnik: Będzitko 28, Tyszka 17, Danelski 12, Balcerowski 9, Możdżeń 6, Świeżowski 2, Iczetkin 1, Rachwalski 0, Sarad 0, Lulis 0, Szmidt 0, Rosik 0.