• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Godz. 14:27
  • Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
  • Czytających: 2985
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Monika Hojnisz i Olga Tokarczuk na rzecz WOŚP w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Poniedziałek, 20 stycznia 2014, 10:30
Autor: opr. PAW
Fot. organizatorzy
Wciąż można licytować rzeczy ofiarowane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez znane w Polsce osoby.

Monika Hojnisz i Olga Tokarczuk przekazały na licytację - za pośrednictwem głuszyckiego CK-MBP – przedmioty na rzecz WOŚP.

Koszulka polskiej biathlonistki Moniki Hojnisz została sprzedana za blisko 300 zł. Na Allegro trwają jeszcze dwie licytacje: książek
przekazanych przez Olgę Tokarczuk.
- Olga Tokarczuk wspomogła głuszycki sztab, ofiarowując trzy książki. Jedna z nich została sprzedana 12 stycznia, a dwie kolejne wystawione są poprzez Allegro – to ,,Bieguni”, oczywiście z dedykacją pisarki oraz biały kruk, bo wydany w języku japońskim ,,Dom dzienny, dom nocny” – informują organizatorzy akcji z CK-MBP w Głuszycy.

Z kolei polska biathlonistka Monika Hojnisz, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, przekazała CK-MBP na rzecz WOŚP koszulkę wraz z gadżetami. Przedmioty te zostały wystawione na aukcję poprzez Allegro i sprzedały się za 285 zł. Tym samym kwota zebrana dotychczas przez Głuszycę na rzecz WOŚP wzrosła do 7 tys. zł.

linki do aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/bieguni-o-tokarczuk-i937883
http://aukcje.wosp.org.pl/japonskie-wydanie-domu-dziennego-o-tokarczuk-i937843

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~nosferatu 20-01-2014 10:56
Jako wieloletni działacz i wolontariusz WOŚP, zaczynam się zastanawiać, czy akcja ma jeszcze sens. Prawicowy ściek moralno intelektualny opluł 22 lata pracy i setki uratowanych ludzkich istnień. Oskarżają nas o defraudacje i nie rzetelne wydawanie pieniędzy, tym czasem Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej, podało informację, że ponad 92% środków uzbieranych w 2012 roku, zostało wydane na cele charytatywne. Dla porównania, świeca Caritasu, kosztuje 10 PLN, tylko 2 są przeznaczane na cele charytatywne. Żadna kontrola NIK, czy US nie wykazała nieprawidłowości, czy niegospodarności. Kierowani z Torunia, prawicowi bandyci, szkalują i opluwają nie posiadając żadnych konkretnych dowodów.
~księgowy 20-01-2014 12:01
Nosferatu, nie słyszałem o żadnej kontroli NIK-u ani skarbówki w WOSP, ba NIK w tym roku roku wspierało akcję WOSP co jest praktyką niedopuszczalną w państwie prawa bowiem wnosi podejrzenie stronniczości w razie ewentualnej kontroli przez tą instytucję.. Na tą sprawę powinien rzucić światło proces blogera ze Złotoryi z Owsiakiem który się właśnie toczy. Owsiak niepotrzebnie lansuje się na systemowej niewydolności służby zdrowia i jednostkowych tragediach dzieci ostatnio.Tu właśnie popełnił błąd. Swoją drogą Owsiakowa pobiera sutą pensję, jak na polskie warunki /12tyś/, jako pracownik WOSP wykazaną oficjalnie. Uważam że to zbyt wiele jak na organizację charytatywną. Z innej beczki; Tokarczuk przestałem czytać i szanować z uwagi na jej wypowiedzi dolewające oliwi do ognia debaty publicznej.
~księgowy 20-01-2014 13:30
Hoho, znów sądziłem szanowna redakcjo, że zablokujecie mój krytyczny wobec WOSP post. No ale jak widzę kropla drąży skałę. Z drugiej strony Was rozumiem, inaczej WOSP nie zamieszczał by tu reklam. Pozdrówka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group