Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4650
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Motorowerem w busa

Środa, 2 listopada 2022, 8:25
Aktualizacja: 10:27
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Motorowerem w busa
Fot. KMP Wałbrzych
Podczas drugiej części długiego weekendu wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali w naszym mieście oraz regionie kolejnych kierujących, którzy poruszali się pojazdami w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu, a przy tym część z nich nie posiadała wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

31 października po godzinie 9:00 policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu 29-letniego kierującego samochodem osobowym, który prowadził go pomimo wydanego w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami, obowiązującego do stycznia 2023 roku.

W tym samym czasie policjanci ruchu drogowego na terenie naszego miasta przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Tym razem, na blisko 400 przebadanych przez mundurowych osób, nie było nikogo, kto znajdowałby się pod wpływem alkoholu.

Tego samego dnia jednak po godzinie 14:00 funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali informację o kolizji drogowej na drodze krajowej w Unisławiu Śląskim. Sprawca, który motorowerem miał najechać na tył busa, uciekł z miejsca zdarzenia. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zatrzymali podejrzanego. Badanie retrospektywne wykazało, że 44-letni mieszkaniec Sokołowska był pijany. Mężczyzna miał 2,77 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha z 2018 roku posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Świąteczny popołudnie to zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na ul. Noworudzkiej Wałbrzychu kierujący znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu. 41-letni głuszyczanin miał ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj wieczorem – przed godziną 20:00 - w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Parkowej w Wałbrzychu wpadł natomiast kolejny kierujący, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. W przypadku 60-letniego mieszkańca Strugi wynik badania to 1,72 promila alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości lub z cofniętymi uprawnieniami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kierujący z zakazami sądowymi muszą natomiast liczyć się z pobytem za kratami więzienia nawet 5 lat, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz również wysoką grzywną.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
3
43%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group