Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Motorowerowa ucieczka

Wtorek, 14 czerwca 2022, 10:30
Aktualizacja: 12:32
Autor: red
REGION, Głuszyca: Motorowerowa ucieczka
Fot. KMP Wałbrzych
Głuszyccy policjanci po pościgu zatrzymali 39–letniego kierującego motorowerem, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na jednej z ulic tej miejscowości rozpoczął ucieczkę, mając na miejscu pasażera 18–latkę. Przy podejrzanym funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Mężczyzna przyznał się do ich wcześniejszego zażycia.

W minioną niedzielę około pierwszej w nocy policjanci ruchu drogowego zauważyli w rejonie skrzyżowania ul. Pionierów z Kolejową w Głuszycy mężczyznę jadącego z pasażerką motorowerem. Pojazd wyglądał na niesprawny, więc funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania jednośladu do kontroli drogowej. Mężczyzna najpierw się zatrzymał, a kiedy policjanci wysiedli z radiowozu, gwałtownie ruszył. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący pomimo iż nie dawał za wygraną ostatecznie swoją jazdę zakończył na ul. Łukasiewicza.

W trakcie czynności procesowych policjanci znaleźli przy zatrzymanym środki odurzające w postaci marihuany. Mundurowi ustalili także, że 39-latek przed wyruszeniem w trasę zapalił tzw. jointa, dlatego w placówce medycznej zlecili pobranie krwi od mężczyzny do celów procesowych. Motorower trafił na parking strzeżony, gdyż miał zatarty numer vin, nie posiadał ubezpieczenia i przeglądu, a tablica rejestracyjna pochodziła od innego pojazdu. Policjanci będą teraz ustalać do kogo faktycznie należy jednoślad i jak trafił w ręce podejrzanego.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, posiadanie narkotyków i najprawdopodobniej kierowanie pod wpływem środków odurzających. Czekają go także inne nieprzyjemności związane z jazdą pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
5
56%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group