Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jugowice: "Murem za kontynuacją dzierżawy przez Sp.Olbrzym obiektu Włodarz" – trwa akcja zbierania podpisów

Środa, 6 lutego 2019, 9:41
Aktualizacja: Piątek, 8 lutego 2019, 13:42
Autor: red
REGION, Jugowice:
Fot. archiwum
Na stronie internetowej: www.petycjeonline.com znajduje się również petycja dotycząca kontynuacji dzierżawy obiektu Włodarz przez spółkę Olbrzym. Przypomnijmy, że w styczniu bieżącego roku Nadleśnictwa Wałbrzych wypowiedziało umowę dotychczasowemu dzierżawcy, czyli spółce Olbrzym, której pełnomocnik spółki Krzysztof Szpakowski uruchomił akcję zbierania podpisów, by w ten sposób nakłonić Nadleśnictwo do zmiany decyzji.

"Najemca obiektu „Włodarz” - Olbrzym Sp z o.o. zawarła umowę najmu z państwową jednostką organizacyjną Lasy Państwowe na najem gruntów niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej w obiekcie podziemnym projektu Riese-stan górniczy. Udrożnienie i dostosowanie obiektu podziemnego - wyrobiska górniczego - dla ruchu turystycznego, nie objętego umową najmu, kosztowało spółkę 16la pracy i olbrzymich nakładów finansowych w kwocie około 3mln zł Umowa została zawarta w 2003 na czas nieokreślony z zastrzeżeniem, że o ile zostałaby wypowiedziana przed upływem 25 lat, Lasy Państwowe zobowiązane są do zwrotu wszystkich kosztów, poniesionych prze Najemcę .Drugi zapis gwarantuje kontynuację najmu przez Spółkę na następne 10 lat, o ile obiekt będzie funkcjonował dalej jako turystyczny. Umowa nie dotyczy obiektu podziemnego, a to tam poniesiono największe nakłady ok 70% nakładów. Inwestycja była ryzykowna , zwrot nakładów zakładano po 15 latach . Kiedy pojawiły się pierwsze zyski, w 2018r. Nadleśnictwo zaproponowało renegocjację umowy. Spółka na bazie zaproponowanego przez Lasy Państwowe szablonu, przedstawiła swój projekt umowy. Po kilku miesiącach, nie zależnie od toczących się negocjacji, na przełomie roku, Lasy Państwowe powołując się na niepotwierdzone i nieprawdziwe fakty zagroziły wypowiedzeniem umowy z winy najemcy bez okresu wypowiedzenia. Po wyjaśnieniu w dniu 11.styczna b.r. przez Spółkę sprawy, Lasy Państwowe przyjęły wyjaśnienia i odstąpiły od natychmiastowego wypowiedzenia umowy. 17-go styczna, bez uprzedzenia, powołując się na interes Skarbu Państwa wypowiedziały Zarządcy umowę z terminem na 30 września b.r. Nawet zakładając zwrot kosztów poniesionych na najmowany teren, administratorowi obiektu nikt nie zwróci nakładów poniesionych na podziemny obiekt, jego promocję i 16 lat pracy i wyrzeczeń właścicieli, zarządu i pracowników Spółki. Tren najmowany od Lasów jest niezbędny do prowadzenia działalności w obiekcie do którego lasy nie mają żadnych praw Działania spółki w żaden sposób nie naruszyły interesu Skarbu Państwa. Wypowiedzenie najmu przyległych do obiektu gruntów naruszy interes Spółki Olbrzym ,która dla dobra miejsca inwestowała i rozwijała to, co jest pod ziemią.Zarówno obiekt jak i najmowany teren stanowią integralna całość.

To wywołanie konieczności wypłacenia milionowego odszkodowania jest ewidentnym naruszeniem interesu Skarbu Państwa.

Zaprzestanie kontynuacji dotychczasowej działalności Olbrzyma zuboży całość i dojdzie do strat większych – wizerunkowych, promocyjnych, zostaną zaprzepaszczone niepowtarzalne możliwości promocyjnej wyjątkowego dziedzictwa w tym regionie Dolnego Śląska.Doprowadzi do upadku Spółki."

Twoja reakcja na artykuł?

9
26%
Cieszy
1
3%
Hahaha
5
14%
Nudzi
2
6%
Smuci
11
31%
Złości
7
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group