Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 1696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Murem za kontynuacją dzierżawy przez Sp.Olbrzym obiektu Włodarz" – trwa akcja zbierania podpisów

Wiadomości: REGION, Jugowice
Środa, 6 lutego 2019, 9:41
Aktualizacja: Piątek, 8 lutego 2019, 13:42
Autor: red
Fot. archiwum
Na stronie internetowej: www.petycjeonline.com znajduje się również petycja dotycząca kontynuacji dzierżawy obiektu Włodarz przez spółkę Olbrzym. Przypomnijmy, że w styczniu bieżącego roku Nadleśnictwa Wałbrzych wypowiedziało umowę dotychczasowemu dzierżawcy, czyli spółce Olbrzym, której pełnomocnik spółki Krzysztof Szpakowski uruchomił akcję zbierania podpisów, by w ten sposób nakłonić Nadleśnictwo do zmiany decyzji.

"Najemca obiektu „Włodarz” - Olbrzym Sp z o.o. zawarła umowę najmu z państwową jednostką organizacyjną Lasy Państwowe na najem gruntów niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej w obiekcie podziemnym projektu Riese-stan górniczy. Udrożnienie i dostosowanie obiektu podziemnego - wyrobiska górniczego - dla ruchu turystycznego, nie objętego umową najmu, kosztowało spółkę 16la pracy i olbrzymich nakładów finansowych w kwocie około 3mln zł Umowa została zawarta w 2003 na czas nieokreślony z zastrzeżeniem, że o ile zostałaby wypowiedziana przed upływem 25 lat, Lasy Państwowe zobowiązane są do zwrotu wszystkich kosztów, poniesionych prze Najemcę .Drugi zapis gwarantuje kontynuację najmu przez Spółkę na następne 10 lat, o ile obiekt będzie funkcjonował dalej jako turystyczny. Umowa nie dotyczy obiektu podziemnego, a to tam poniesiono największe nakłady ok 70% nakładów. Inwestycja była ryzykowna , zwrot nakładów zakładano po 15 latach . Kiedy pojawiły się pierwsze zyski, w 2018r. Nadleśnictwo zaproponowało renegocjację umowy. Spółka na bazie zaproponowanego przez Lasy Państwowe szablonu, przedstawiła swój projekt umowy. Po kilku miesiącach, nie zależnie od toczących się negocjacji, na przełomie roku, Lasy Państwowe powołując się na niepotwierdzone i nieprawdziwe fakty zagroziły wypowiedzeniem umowy z winy najemcy bez okresu wypowiedzenia. Po wyjaśnieniu w dniu 11.styczna b.r. przez Spółkę sprawy, Lasy Państwowe przyjęły wyjaśnienia i odstąpiły od natychmiastowego wypowiedzenia umowy. 17-go styczna, bez uprzedzenia, powołując się na interes Skarbu Państwa wypowiedziały Zarządcy umowę z terminem na 30 września b.r. Nawet zakładając zwrot kosztów poniesionych na najmowany teren, administratorowi obiektu nikt nie zwróci nakładów poniesionych na podziemny obiekt, jego promocję i 16 lat pracy i wyrzeczeń właścicieli, zarządu i pracowników Spółki. Tren najmowany od Lasów jest niezbędny do prowadzenia działalności w obiekcie do którego lasy nie mają żadnych praw Działania spółki w żaden sposób nie naruszyły interesu Skarbu Państwa. Wypowiedzenie najmu przyległych do obiektu gruntów naruszy interes Spółki Olbrzym ,która dla dobra miejsca inwestowała i rozwijała to, co jest pod ziemią.Zarówno obiekt jak i najmowany teren stanowią integralna całość.

To wywołanie konieczności wypłacenia milionowego odszkodowania jest ewidentnym naruszeniem interesu Skarbu Państwa.

Zaprzestanie kontynuacji dotychczasowej działalności Olbrzyma zuboży całość i dojdzie do strat większych – wizerunkowych, promocyjnych, zostaną zaprzepaszczone niepowtarzalne możliwości promocyjnej wyjątkowego dziedzictwa w tym regionie Dolnego Śląska.Doprowadzi do upadku Spółki."

Twoja reakcja na artykuł?

9
26%
Cieszy
1
3%
Hahaha
5
14%
Nudzi
2
6%
Smuci
11
31%
Złości
7
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Husky36 6-02-2019 10:42
Łatwy konsek na dobry biznes. Dzierżawca w ładny sposób rozwijał i modernizował Olbrzyma teraz trzeba mu to zabrać bo dlaczego on ma się dorobić a nie my ? Codzienność w naszej Polsce .
~bolo 6-02-2019 11:16
Zorganizował poniósł koszty ,prowadził tyle lat ,interes sie krecił dla wszystkich łacznie z lasami , przyszedł czas gdzie zrobili żle organizujac pływanie i za to powinna być kara finasowa na cele społeczne np gminy walim i po temacie , a tak lasy to przejmą i ........ za rok , to jest specjalność Polaków
~rysiu 6-02-2019 11:57
Polaków czyli obywateli polskich narodowości garbatonosej.Oni się w tym specjalizują .
~Paweł J. 6-02-2019 12:20
A już nikt nie pamięt jak kilkanaście jak temu zorganizował sylwestra w podziemiach,w miejscu gdzie umierali ludzie?To tak jak by zorganizować festyn na cmentarzu.
~Picek 6-02-2019 15:24
Skoro umowa nie dotyczy części podziemnej, to dlaczego Szpakowski chce się domagać zwrotu kosztów władowanych w część podziemną? A wiecie kto sprzedał pokopalniane wysypisko Mobrukowi? ............
~Jan z gór 6-02-2019 17:08
do: ~Picek (15:24)
Teleenergetyczne Konstrukcje Wsporcze ;)
~Ortografia 6-02-2019 17:08
do: ~Picek (15:24)
Nie wiemy???
~V23 8-02-2019 22:00
do: ~Picek (15:24)
Mógł zadbać o interes
~Picek 6-02-2019 20:33
Moderator wykropkowal. Ale jak ktoś wie jak korzystać z google, to się dowie.
~bolo 7-02-2019 8:12
Jak lasy chcą podobny objekt , to prosze bardzo brać sie do roboty i zbadać teren a jest tego dużo ,odkryć pare sztolni i interes sie kręci , Ale najlepszy interes jest gotowy podany na talerzu , a znając Polaków za rok to lasy rozpieprzą
~Ja 7-02-2019 21:27
Boże widzisz i nie grzmisz!!! Przepraszam za głupie pytanie, ale czy wy macie własny rozum czy powtarzacie jak papugi co usłyszycie? Załóżmy, że mają Państwo mieszkanie, nie mieszkacie w nim. Padła decyzja, że decydujecie się wynająć, ale po kilku latach decydujecie się wrócić i zamieszkać w swoim własnym "M4". Niestety jest najemca, który sobie malował, tapetował itd... Co robicie? Jak mniemam wypowiadacie umowę i wracacie do siebie! Ale.... chwila najemca pisze petycje i żebra o podpisy po całej Polsce. Odpuszczacie czy walczycie o swoje?
~radcom 13-02-2019 9:12
Problem w tym, że nie jest to odosobniony przypadek. Podobne problemy mają dzierżawcy obiektów MRU czy Wilczego Szańca. Lata wyrzeczeń, pracy, potężne nakłady, a jak inwestycja zaczęła przynosić zysk, ktoś postanowił by znacjonalizować obiekt i wypędzić dotychczasowych dzierżawców. Dobra zmiana...
~CBŚ 24-09-2019 22:52
Sztolnie nie są własnością lasów państwowych, do które to mają chrapke a w szczególności władze leśne na tym terenie, Nowym zarządca - dyrektorem obiektu już z namaszczenia jest koleś bodajże z wawy, i kumpel z ławy szkolnej. Zresztą CZAS POKAŻE A MY NA RĄCZKI PATRZYMY.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group