Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4382
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na Konradowie będzie bezpieczniej?

Wtorek, 25 października 2022, 8:38
Aktualizacja: 9:48
Autor: PAW
Wałbrzych: Na Konradowie będzie bezpieczniej?
Fot. archiwum
Mieszkańcy dzielnicy Konradów w Wałbrzychu od wielu miesięcy podnosili kwestię dzików, które zbliżają się do domostw i są widoczne niemal codziennie na ulicach i w okolicach gospodarstw domowych.

O tym problemie pisaliśmy kilkukrotnie. Otrzymaliśmy też sporo telefonów i maili w tym temacie. Jest szansa, że wreszcie mieszkańcy Konradowa będą mogli spać spokojnie i bez obaw wychodzić ze swoich domów. Prezydent Roman Szełemej podjął decyzję o odstrzale 50 sztuk dzików, które szukają pożywienia w mieście. Prezydent Szełemej podkreśla, że gmina podejmowała różnego rodzaju kroki, by ten problem rozwiązać. Między innymi prowadzona była akcja odławiania dzików i wywożenia ich poza granice miasta, tak by do Wałbrzycha nie wróciły. Nie przyniosła ona jednak chyba wystarczających efektów skoro na Konradowie widok dzika na ulicy jest widokiem powszednim.

- W uzgodnieniu z Powiatowym Lekarzem Weterynarii i we współdziałaniu z Zarządem Okręgowym PZŁ, podpisaliśmy jako Gmina porozumienie dotyczące warunków i zasad przeprowadzenia odstrzału redukcyjnego dzików - tłumaczy Roman Szełemej.

Do odstrzału dzików zostaną wyznaczeni myśliwi i to oni dokonają odstrzału 50 sztuk dzików bytujących w granicach naszego miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

33
65%
Cieszy
5
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
6%
Smuci
2
4%
Złości
8
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group