Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4343
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Na różne sposoby

Piątek, 10 września 2021, 6:42
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Na różne sposoby
Fot. KMP Wałbrzych
Czterech mężczyzn podejrzanych za różne przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali w ostatnich dniach wałbrzyscy i boguszowscy policjanci. 19–latek odpowie za kradzież motoroweru, 52–latek za kradzież sklepową,

5 września nad ranem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali informację o kradzieży z terenu jednej z posesji przy ul. Łącznej w tej miejscowości motoroweru. Funkcjonariusze analizując zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy, szybko ustalili gdzie może znajdować się jednoślad. Pojazd został ukryty w pobliskim pomieszczeniu gospodarczym, do którego dostęp miał 19-latek. Młodociany przestępca został zatrzymany już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia w miejscu zamieszkania. Odzyskany przez mundurowych motorower trafił do właściciela, a młody boguszowianin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara pozbawienia wolności ci do lat 5.

Następnego dnia około godziny 9:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu przy al. Podwale zatrzymali 40-letniego wałbrzyszanina, który był podejrzewany o włamania do samochodów na terenie naszego miasta. Policjami zespołu operacyjno-rozpoznawczego przedstawili 40-latkowi trzy zarzuty z tym związane. Mężczyzna wykradł m.in. radia samochodowe, koła z oponami oraz komplet felg aluminiowych. Straty oszacowane zostały na blisko 15 tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do popełniania wszystkich czynów. Teraz może trafić za kraty więzienia na 10 lat.

Tego samego dnia przed południem policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się natomiast na ul. Krasińskiego w Wałbrzychu, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali 31-letniego mieszkańca naszego miasta. W toku wykonanych czynności procesowych mundurowi udowodnili podejrzanemu dokonanie dwa dni wcześniej w jednej z placówek handlowych przy ul. Długiej w Wałbrzychu kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna najpierw zabrał trzy butelki z alkoholem o wartości 180 złotych, a następnie zaatakował interweniującego pracownika ochrony i uciekł z miejsca zdarzenia. 31-latek nie uniknie jednak odpowiedzialności. Za popełnione przestępstwo grozi mu również 10-letni pobyt w więzieniu.

6 września przed godziną 21:00 policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali jeszcze informację o ujęciu przez pracowników ochrony jednego ze sklepów przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu mężczyzny, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży artykułów budowlanych o łącznej wartości ponad 1700 złotych. Funkcjonariusze w miejscu interwencji zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec powiatu słupskiego podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanego mu czynu. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe. W tym przypadku podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
2
29%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group