Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5630
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nagroda dla Majewskiego

Czwartek, 30 czerwca 2022, 9:22
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Nagroda dla Majewskiego
Fot. Grzegorz Chojnowski
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Seb Majewski – reżyser, dramatopisarz i dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu odebrał nagrodę Radia Wrocław Kultura „EMOCJE 2022”.

Nagrody „EMOCJE” są przyznawane na koniec sezonu kulturalnego od 2015 roku – czyli od początku istnienia stacji radiowej, nastawionej na promocję kultury w woj. dolnośląskim. Jest to specjalne wyróżnienie dla artystów i animatorów regionu. „EMOCJE” przyznawane są w sześciu kategoriach, związanych z różnymi dziedzinami artystycznej działalności. Kapituła Radia Wrocław Kultura tak argumentowała swój wybór w kategorii TEATR:

„Sebastian Majewski - artysta w wyśmienitej formie dramatopisarskiej, reżyser cennych przedstawień, kreator zajmujących, poszerzających widownię sezonów w macierzystym Teatrze Szaniawskiego w Wałbrzychu”.

Grzegorz Chojnowski – redaktor naczelny Radia Wrocław Kultura w rozmowie z Sebem Majewskim podkreślał znaczenie i wagę ostatnich sezonów teatralnych Szaniawskiego – „WIEMY, JAK TO ZROBIĆ” sezonu pandemicznego złożonego z monodramów całego zespołu aktorskiego oraz „NIESZCZĘŚLIWY KRAJ – KTÓRY POTRZEBUJE BOHATERÓW” zbudowanego wokół tematu współcześnie pojmowanego bohaterstwa. Pragniemy przypomnieć, że tylko w ciągu tych dwóch sezonów Seb Majewski był autorem aż ośmiu tekstów dramatycznych wystawionych teatrze (wałbrzyskim i nie tylko): „POLE 150m2”, „PANI MORU”, „KUMULACJA”, PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ”, „RZYWOT. część pierwsza: rozpadająca się biografia”, „TERAZ KAŻDY Z WAS JEST RZECZPOSPOLITĄ / z trzema wykrzyknikami”, „NARUTOWICZ powiedział: kula, która mnie trafi, niech będzie mądra”, „MATERIAŁY DO ŻYCIA GALILEUSZA”. A także był reżyserem kilku z nich.

Cały Zespół Teatru Szaniawskiego gratuluje dyrektorowi zasłużonej nagrody, a kapitule Radia Wrocław Kultura świetnego wyboru i dostrzeżenia wyjątkowej wagi naszej instytucji na mapie teatralnej kraju.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group