Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 2751
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nagrodzeni za pieśni patriotyczne

Środa, 4 maja 2011, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: red
Wałbrzych: Nagrodzeni za pieśni patriotyczne
Fot. UMWD
"Dziś do ciebie przyjść nie mogę", "Polskie Betlejem", a także "Wojenko, wojenko" – to tylko niektóre z dwudziestu pięciu tytułów piosenek i pieśni zaprezentowanych podczas gali finałowej V Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

W uroczystości w Śląskim Okręgu Wojskowym wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Jednym z głównych punktów uroczystości było wręczenie nagród oraz występy laureatów. Marszałek Jurkowlaniec wyróżnił zespół Cantabile z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Polkowicach za ,Modlitwę o pokój’. Niespodzianką okazała się nagroda marszałka, który oprócz upominków rzeczowych, zapowiedział zorganizowanie dla grupy laureatów ze szkół podstawowych wycieczki do Złotego Stoku. Wyjazd będzie nie tylko nagrodą za pracę włożoną w przygotowania do konkursu, lecz także okazją do pogłębienia wiedzy o historii naszego państwa.

Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu przy współpracy z młodzieżowymi Domami Kultury w Jeleniej Górze, Legnicy, Świdnicy i Wrocławiu. Jego celem jest przede wszystkim wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, upowszechnianie treści patriotycznych w edukacji artystycznej młodzieży oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również wałbrzyszanie. Wyróżnienie trafiło do Zespołu „Powidła” z Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu za piosenkę „Marsz Pierwszej Brygady” oraz do uczennicy ZS nr 4 w Wałbrzychu, Eugenii Kopytko za „Rozkwitły pąki białych róż”. Opiekunką uczniów ZS nr 4 podczas przeglądu była Magdalena Podkówka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group