Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3781
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Narkotyki ich napędzają

Sobota, 17 kwietnia 2021, 9:58
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Narkotyki ich napędzają
Fot. KMP Wałbrzych
Trzy osoby zostały zatrzymane w ciągu ostatnich dwóch dni za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych.

W minioną środę po godzinie 17:00 policjanci prewencji drugiego komisariatu otrzymali informację o kradzieży sklepowej w centrum Wałbrzycha, gdzie 41-letni sprawca, który ukradł towar na kwotę około 200 złotych, został ujęty przez pracowników ochrony. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze znaleźli przy podejrzanym narkotyki w postaci amfetaminy. Mężczyzna trafił więc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy.

Kilkadziesiąt minut później - około godziny 19:00 - w ręce mundurowych z wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy wpadł kolejny mieszkaniec naszego miasta. Legitymowany przy ul. Noworudzkiej 28-latek posiadał przy sobie również narkotyki w postaci amfetaminy, dlatego też noc spędził w celi, a następnego dnia usłyszał zarzuty.

W czwartek nad ranem natomiast funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się do jednego z mieszkań przy ul. Kolejowej w Czarnym Borze. Tam ujawnili narkotyki w postaci marihuany, w których posiadaniu był 30-letnim mieszkaniec tej miejscowości. Udowodnili również podejrzanemu, że dzień wcześniej dokonał wybicia trzech szyb w jednym z zaparkowanych samochodów osobowych w Czarnym Borze, gdzie straty oszacowane zostały na kwotę około 700 złotych.

Za posiadanie środków psychotropowych oraz odurzających wszystkie osoby odpowiedzą teraz przed sądem. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. 30-latek dodatkowo za zniszczenie mienia może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group