Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6398
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Narkotyki to codzienność...

Środa, 21 kwietnia 2021, 6:30
Autor: red
Wałbrzych: Narkotyki to codzienność...
Fot. KMP Wałbrzych
Troje mieszkańców Wałbrzycha w wieku od 26 do 30 lat odpowie za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany lub psychotropowych w postaci amfetaminy. Łącznie funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego oraz policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zabezpieczyli podczas prowadzonych czynności ponad 1300 porcji handlowych narkotyków.

Policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy w piątek około godziny 21:30 zauważyli dwie osoby idące ulicą Niepodległości w Wałbrzychu. W pewnym momencie - na widok radiowozu - kobieta odrzuciła zawiniątko, które miała przy sobie. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że legitymowana 27-latka próbowała pozbyć się niewielkiej ilości narkotyków w postaci amfetaminy.

To był jednak dopiero początek sprawy. Wraz z podejrzaną szedł 30-latek, u którego w mieszkaniu chwilę później mundurowi znaleźli również te same środki psychotropowe oraz środki odurzające w postaci marihuany. Można było wykonać łącznie blisko 350 porcji handlowych tych narkotyków. Do sprawy zatrzymany został również 26-latek, który przebywał w lokalu zajmowanym przez 30-latka. Okazało się, że to on był właścicielem znalezionych narkotyków w postaci marihuany.

Następnego dnia podczas przeszukania pomieszczenia piwnicznego należącego do 30-letniego wałbrzyszanina funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zabezpieczyli kolejne narkotyki. Mężczyzna ukrywał tam środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać blisko 1000 porcji handlowych tej substancji zabronionej prawem.

Wszyscy podejrzani staną teraz przed sądem. 26-latkowi oraz 27-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych 30-latek może natomiast spędzić za kratami więzienia aż 10 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu najstarszy z wałbrzyszan dwa najbliższe miesiące spędzi za karatami aresztu śledczego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group