Czytających: 4279

Europa: Nasi po kolejnych biathlonowych startach

Sobota, 28 stycznia 2012, 12:47
Aktualizacja: 12:48
Krzysztof Pływaczyk ma za sobą kolejne starty w Pucharze Świata w biathlonie, a zawodnicy Melafiru Czarny Bór wzięli udział w Pucharze Europy Centralnej.

Pływaczyk najpierw startował w Oberhofie. W sztafecie wraz z kolegami zajął 19. lokatę na 22 drużyny. W biegu sprinterskim Pływaczyk zaliczył 3 pudła i został sklasyfikowany na 78. miejscu. Lepiej wypadł Tomasz Sikora, który był 72.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbyły się w Novym Mieście. W sprincie Pływaczyk zajął 54. lokatę, mimo że oddał wszystkie celne strzały. Łukasz Szczurek był 72., a Sikora dopiero 90. W biegu pościgowym Pływaczyk zaliczył 4 pudła i zajął 52. miejsce.

Wreszcie ostatnie zawody odbyły się w Anterselvie. W sprincie Sikora zajął 50. pozycję, a Pływaczyk świetnie strzelał (0 pudeł), ale słabo biegł i to wystarczyło do zajęcia odległej 85. pozycji. W sztafecie nasza drużyna zajęła 16. lokatę na 24 ekipy.

Zawodnicy Melafiru Czarny Bór wystartowali tymczasem w Pucharze Europu Centralnej w Novym Mieście. W swoich kategoriach wiekowych wypadli obiecująco: Bartłomiej Gwałt był drugi, Łukasz Pancerz 7., a Patryk Dąbrowski 12. W kategorii juniorów Przemysław Sobies zajął 24. lokatę, a Mateusz Stec w swojej kategorii był 7.