• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 19:54
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4932
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nasi przedstawiciele nominowani do Szczytów Kultury 2011

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 kwietnia 2012, 16:18
Aktualizacja: 16:19
Autor: opr. Daria Stryjek
Fot. organizatorzy
Szczyt Kultury 2011 to trzecia edycja nagrody dla najaktywniejszych animatorów kultury, odpowiedzialnych za propagowanie ambitnej, niezależnej kultury oraz upowszechnianie edukacji kulturalnej. W kategorii Dolny Śląsk, w tym roku, zostali nominowani wałbrzyscy przedstawiciele instytucji kultury.

Wiesława Kamińska- poetka, animatorka kultury. Od ponad dwudziestu lat pracuje w dziale naukowo-oświatowym w Muzeum Okręgowym w Wałbrzychu. Jest pomysłodawczynią wielu zajęć edukacyjnych dla dzieci, warsztatów malarskich i plastycznych. Odpowiada za organizację Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży, a także licznych wystaw prac dziecięcych. W 2002 roku założyła grupę poetycko – artystyczną „Errato”. Jest także założycielką nieformalnej grupy artystycznej „Indeliera”. Wałbrzyski Ośrodek Kultury w 2008 roku uznał ją za Osobowość Roku. Ponadto jest laureatką wielu nagród i wyróżnień za upowszechnianie działalności muzealnej wśród dzieci i młodzieży.

Sebastian Majewski - od kilku lat sprawnie łączy kilka ról. Jest zarówno dramatopisarzem, jak i reżyserem, ponadto z powodzeniem zarządza wałbrzyskim Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego. Jakiś czas temu sprawił, że o tej scenie zrobiło się w Polsce głośno. Odważnie buduje linię programową teatru, nie boi się podjąć ryzyka, sięga po zaskakujące środki wyrazu. Dzięki atmosferze, jaką tworzy, w ostatnim czasie odbyło się tam kilka niezwykłych premier. Jego konsekwencja i wytrwałość sprawiają, że wałbrzyski teatr nieprzerwanie pracuje na miano jednej z najciekawszych scen teatralnych w kraju.

Biblioteka pod Atlantami - to niezwykle prężnie działająca instytucja, pełniąca funkcję centralnej książnicy miasta i powiatu. Mieszcząca się w kompleksie zabytkowych, pieczołowicie odrestaurowanych kamienic przy wałbrzyskim rynku biblioteka, walczy z intelektualną stagnacją i niskimi wskaźnikami czytelnictwa. „Dyskusyjny klub książki”, „Seans pod Atlantami”, „Akademia ludzi z pasją”, to tylko niektóre z oferowanych aktywności, które w Bibliotece pod Atlantami można podjąć. Cyklicznie odbywające się wystawy, spotkania, kursy i warsztaty przyciągają nowych sympatyków instytucji.

Zwycięzcy Szczytu Kultury wyłaniani są połączonymi siłami eksperckiej kapituły, składającej się z przedstawicieli mediów na co dzień zajmujących się kulturą oraz głosu internautów, którzy na co dzień obserwują działania nominowanych animatorów. Taka formuła pozwala mieć pewność, że laureaci Szczytu Kultury to najlepsi z najlepszych.

Głosować na naszych reprezentantów możemy na stronie: http://www.szczyt-kultury.pl/?cat=6

Źródło: http://www.szczyt-kultury.pl/?page_id=5

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 5-04-2012 20:25
szełemiej zabrał Bibliotece tyle pienięzy, ludzie od kilku lat nie maja podwyżek, pracują za psie pieniądze i tak dużo robią. Wstyd panie Prezydencie. Chwalić się to pan potrafi czyimiś sukcesami. A gdzie pieniądze na te imprezy? Od jakiegos czasu nie kupuje się tam zadnych nowych książek, pracownicy do konkursów organizwoanych przez bibliotekę dokładają ze swojej kieszeni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group