Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4642
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Nasi wybrańcy w komisjach parlamentarnych

Sobota, 19 listopada 2011, 7:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:50
Autor: Sven
Warszawa: Nasi wybrańcy w komisjach parlamentarnych
Fot. Sven
Sejm przegłosował składy osobowe komisji stałych. Sprawdziliśmy w jakich dziedzinach będą się realizować nasi wybrańcy.

W zasadzie każdy poseł powinien działać w jakiejś komisji. Niektórzy należą dwóch albo nawet trzech, dlatego podczas plenarnych obrad sala sejmowa świeci pustkami.

Andrzej Dąbrowski, który wystartował do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości i który zastąpił wykluczonego z listy posłów Bogdana Święczkowskiego zaczął swoją działalność od przejścia do klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska. Ten fakt w zasadzie nie powinien dziwić, ponieważ zarówno Święczkowski jak i Dąbrowski byli popierani przez Zbigniewa Ziobrę, jednego z inicjatorów utworzenia nowego klubu. Andrzej Dąbrowski będzie tworzyć naszą rzeczywistość w Komisji Zdrowia oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Debiutująca w parlamencie Agnieszka Kołacz-Leszczyńska zasiliła Komisję Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisję Finansów Publicznych.

Zasiadająca w sejmie po raz trzeci Izabela Katarzyna Mrzygłocka w poprzednich kadencjach wchodziła w skład między innymi Komisji Polityki Społecznej oraz Komisji Gospodarki, tym razem będzie działać w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Tomasz Smolarz był już posłem poprzedniej kadencji, obecnie został członkiem Komisji Infrastruktury.

Jakub Szulc będący posłem po raz trzeci nie wszedł w skład żadnej komisji. Jest jednak usprawiedliwione, bo pozostał w nowym rządzie Donalda Tuska jako sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Halina Szymiec-Raczyńska z Ruchu Palikota, która jako lekarz świetnie zna realia służby zdrowia na prowincji, będzie mogła przyjrzeć się wszelkim problemom trapiącym tę dziedzinę od drugiej strony jako członek Komisji Zdrowia. Została także obdarzona funkcją zastępcy przewodniczącego komisji.

Monika Wielichowska, która zasiada w sejmie po raz drugi będzie pracować w Komisji Infrastruktury i Komisji Kultury i Środków Przekazu gdzie będzie współpracować z Andrzejem Dąbrowskim.

Anna Zalewska była w poprzedniej kadencji bardzo aktywna. Była Członkiem Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji ds. Unii Europejskiej, Podkomisji stałej do spraw ekonomiki edukacji i nauki, Podkomisji stałej ds. wykorzystania środków Unii Europejskiej oraz Komisji Śledczej powołanej w celu zbadania okoliczności samobójstwa Barbary Blidy. W obecnej kadencji będzie działać w Komisji do spraw Unii Europejskiej oraz Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Senator Wiesław Kilian, który przez poprzednie dwie kadencje zasiadał w sejmie wszedł w skład dwóch komisji senackich: Komisji Obrony Narodowej i Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.
Wszystkim życzymy owocnej pracy na rzecz Ojczyzny i regionu oraz realizacji przedwyborczych obietnic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group