Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6420
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie chciał oddać tableta

Czwartek, 24 listopada 2022, 8:37
Aktualizacja: 9:19
Autor: red
Wałbrzych: Nie chciał oddać tableta
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci kryminalni Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 40–letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna dokonał przywłaszczenia użyczonego mu wcześniej tableta, działając na szkodę jednej z wałbrzyskich placówek oświatowych.

40-latek podczas pandemii i wprowadzonej nauki zdalnej, wypożyczył dla swojego dziecka tablet. Kiedy jednak uczniowie wrócili do szkół, do nauki stacjonarnej, dyrektor szkoły zażądał zwrotu użyczonego wcześniej urządzenia. Kiedy wielokrotne próby kontaktu z mężczyzną nie przyniosły pozytywnego rezultatu, ostatecznie do drugiego komisariatu wpłynęło zawiadomienie o popełnionym przez 40-latka przestępstwie.

Funkcjonariusze analizując zebrane informacje szybko ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego o przywłaszczenie mienia o wartości ponad 1200 złotych mężczyzny i zatrzymali go w miniony wtorek koło godziny 20:00 przy ul. Armii Krajowej. W toku wykonanych czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że sprzęt przechowywał w mieszkaniu przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Mundurowi odzyskali tablet i niebawem zostanie on przekazany dyrekcji szkoły.

40-letni mężczyzna natomiast stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie powierzonego mu mienia ruchomego grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
6
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group