Niedziela, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 2169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nielegalnie rozpowszechniali „Wkręconych”

Środa, 14 października 2015, 14:26
Aktualizacja: 22:50
Autor: opr. PAW
REGION: Nielegalnie rozpowszechniali „Wkręconych”
Fot. red
Trwa śledztwo świdnickiej Prokuratury w sprawie nielegalnego rozpowszechniania polskiej komedii w reżyserii Piotra Wereśniaka „Wkręceni”.

Akcja jest zakrojona na szeroką skalę i już wiadomo, że funkcjonariusze policji z Wałbrzycha, Świdnicy, Dzierżoniowa i kilku innych miast z regionu, zabezpieczyli blisko tysiąc komputerów, a chodzi o nielegalne rozpowszechnianie polskiej komedii „Wkręceni”.

Do nielegalnego rozpowszechniania doszło w czerwcu ubiegłego roku. Prawdopodobnie już w momencie ściągania filmu, był on udostępniany nieograniczonej liczbie innych użytkowników w sieci. Odbywało się to bez zgody właściciela praw autorskich. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło Studio Filmowe Interfilm sp. zo.o z siedzibą w Warszawie. Zabezpieczone komputery są sprawdzane, a osoby, którym zarekwirowano komputery, są przesłuchiwane w charakterze świadków.

Artykuł dotyczący tej sprawy mówi: „Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Należy pamiętać, że nawet za nieświadome ściągnięcie filmu może grozić więzienie, ale w tym przypadku przestępstwo zagrożone jest karą roku pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group