Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2549
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nieodpowiedzialni kierowcy

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 1 lipca 2020, 6:36
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2020, 8:15
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwości. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących – dwóch z nich było w stanie nietrzeźwości, a trzeci miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i posiadł przy sobie narkotyki.

28 czerwca wieczorem policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolowali rejon dzielnicy Nowe Miasto. Po godzinie 21:00 zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kierował na ul. 11 listopada w Wałbrzychu samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie. 41-letni mieszkaniec Wałbrzycha za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed Sądem.

Do kolejnego zatrzymania doszło kilka minut przed północą. Również funkcjonariusze wałbrzyskiej prewencji na ul. Andersa w dzielnicy Biały Kamień wyeliminowali z ruchu 39-latka, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu do ich kierowania. Podczas kontroli od wałbrzyszanina była wyczuwalna woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo policjanci w trakcie dalszych czynności ujawnili przy zatrzymanym środki odurzające w postaci marihuany. W związku z podejrzeniem, iż może on znajdować się pod działaniem niedozwolonych substancji, pobrano od kierowcy krew. 39-latek już usłyszał zarzut posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu, a także kierowania po użyciu alkoholu. W przypadku, gdy wynik badania krwi wyjdzie pozytywny, dodatkowo odpowie za jazdę pod wpływem niedozwolonej substancji. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat .

Godzinę później, tuż po północy, wałbrzyscy policjanci, w wyniku uzyskanej informacji udali się na ul. 1 Maja, gdzie ma poruszać się pojazd kierowany przez nietrzeźwego. Podczas patrolowania, funkcjonariusze ujawnili szukany pojazd. Kierujący ukrywał się przed funkcjonariuszami w pobliskich krzakach. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że 36-letni wałbrzyszanin ma pond 2 promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
1
13%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Fliper 1-07-2020 11:40
Brawo Policja tępić chwasty.
~rambo 1-07-2020 21:36
polecam przesiedleńców okolice nowego miasta naćpana mniejszość narodowa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group