Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3381
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nieodpowiedzialni kierowcy

Środa, 1 lipca 2020, 6:36
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2020, 8:15
Autor: red
Wałbrzych: Nieodpowiedzialni kierowcy
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwości. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących – dwóch z nich było w stanie nietrzeźwości, a trzeci miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i posiadł przy sobie narkotyki.

28 czerwca wieczorem policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolowali rejon dzielnicy Nowe Miasto. Po godzinie 21:00 zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kierował na ul. 11 listopada w Wałbrzychu samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie. 41-letni mieszkaniec Wałbrzycha za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed Sądem.

Do kolejnego zatrzymania doszło kilka minut przed północą. Również funkcjonariusze wałbrzyskiej prewencji na ul. Andersa w dzielnicy Biały Kamień wyeliminowali z ruchu 39-latka, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu do ich kierowania. Podczas kontroli od wałbrzyszanina była wyczuwalna woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo policjanci w trakcie dalszych czynności ujawnili przy zatrzymanym środki odurzające w postaci marihuany. W związku z podejrzeniem, iż może on znajdować się pod działaniem niedozwolonych substancji, pobrano od kierowcy krew. 39-latek już usłyszał zarzut posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu, a także kierowania po użyciu alkoholu. W przypadku, gdy wynik badania krwi wyjdzie pozytywny, dodatkowo odpowie za jazdę pod wpływem niedozwolonej substancji. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat .

Godzinę później, tuż po północy, wałbrzyscy policjanci, w wyniku uzyskanej informacji udali się na ul. 1 Maja, gdzie ma poruszać się pojazd kierowany przez nietrzeźwego. Podczas patrolowania, funkcjonariusze ujawnili szukany pojazd. Kierujący ukrywał się przed funkcjonariuszami w pobliskich krzakach. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że 36-letni wałbrzyszanin ma pond 2 promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
1
13%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group