Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5660
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nieudana piesza ucieczka

Wtorek, 20 lipca 2021, 7:26
Autor: red
Wałbrzych: Nieudana piesza ucieczka
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 20:00 na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Policjanci ruchu drogowego zauważyli jadącego ze znaczną prędkością kierującego samochodem osobowym i podjęli decyzję o wykonaniu pomiaru ręcznym miernikiem, który wskazał, że pojazd poruszał się 68 km/h. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą nie zamierzał jednak zatrzymać się, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku budowanego odcinka obwodnicy w rejonie ul. Reja. Za nim w pościg radiowozem ruszyli oczywiście funkcjonariusze. Nastolatek po kilkunastu sekundach porzucił samochód i wraz z pasażerem rozpoczęli ucieczkę pieszo. Obaj chwilę później zostali jednak zatrzymani przez biorące udział w pościgu dwa różne patrole ruchu drogowego.

18-letni mieszkaniec Wałbrzycha – kierujący - w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a prowadzony przez niego samochód nie był zarejestrowany i nie miał ubezpieczenia. Drugi z zatrzymanych młodych wałbrzyszan – 18-letni pasażer - miał natomiast przy sobie metalowe opakowanie z suszem roślinnym. Były to niewielkie ilości narkotyków w postaci marihuany. Obaj podejrzani trafili do policyjnej izby zatrzymań, a samochód na parking strzeżony do dalszych celów procesowych.

Kierujący odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, jazdę bez uprawnień i inne wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Pasażer za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

4
25%
Cieszy
4
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
7
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group