Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nieudolny włamywacz

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 13:31
Aktualizacja: Wtorek, 21 kwietnia 2020, 8:46
Autor: red
Wałbrzych: Nieudolny włamywacz
Fot. PAW
Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, po uzyskaniu informacji od mieszkańca Wałbrzycha, zatrzymali 35–latka podczas włamania do samochodu.

W miniony piątek przed godz. 10:00 dyżurny z „jedynki” został powiadomiony przez mieszkańca Wałbrzycha, że grupa czterech osób szarpie za klamki samochodu marki VW Golf, a następnie przy użyciu nieustalonego przedmiotu, jeden z mężczyzn otworzył zaparkowany pojazd. Do zdarzenia miało dojść w dzielnicy Podzamcze.

Wysłani natychmiast na miejsce mundurowi zauważyli czteroosobową grupę mężczyzn, która próbuje wypchnąć pojazd na ulicę. Funkcjonariusze podjęli interwencję w trakcie której zauważyli, iż w pojeździe VW Golf jest wyłamana wkładka zamka oraz uszkodzona stacyjka. 35-letni mieszkaniec Wałbrzycha na początku tłumaczył, że ma pozwolenie od właściciela pojazdu na jego użytkowanie, jednak ostatecznie zmienił swoje wyjaśnienia i w konsekwencji przyznał się, że chciał ukraść pojazd. Tłumaczył, że trzej pozostali koledzy nie wiedzieli, iż nie ma on zgody właściciela pojazdu na jego użytkowanie, nie byli świadomi, że uczestniczą w kradzieży pojazdu.

Policjanci ustalili, iż właścicielka VW Golf-a przebywa za granicą i przekazała dokumenty od pojazdu 35-latkowi, jednak nie wyraziła zgody na jego użytkowanie, czy też zabranie z miejsca, w którym był zaparkowany. Mężczyzna usłyszał już zarzut włamania do pojazdu, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
4
50%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group