Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5291
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niezłe trio

Poniedziałek, 14 lutego 2022, 8:27
Aktualizacja: 12:59
Autor: red
Wałbrzych: Niezłe trio
Fot. KMP Wałbrzych
Trzy osoby zatrzymali w miniony piątek przed południem policjanci drugiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że od dłuższego czasu dwóch mężczyzn i kobieta nielegalnie zajmują jedno z mieszkań na Podgórzu i również bez zezwolenia podłączyli do lokalu prąd. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanych mundurowi znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Zatrzymana kobieta okazała się natomiast poszukiwana i już trafiła do Zakładu Karnego we Wrocławiu.

Wałbrzyscy policjanci drugiego komisariatu jedno z mieszkań przy ul. Skłodowskiej-Curie odwiedzili 11 lutego przed godziną 10:00. To właśnie tam zastali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat oraz 21-letnią kobietę. Żadne z nich nie było najemcą lokalu. Na miejscu potwierdziło się, że nielegalni lokatorzy podłączyli się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych.

Na półkach w pokoju mundurowi znaleźli zawiniątka foliowe z suszem roślinnym oraz zbryloną substancją koloru białego. 31-latek przyznał się do posiadania narkotyków w postaci marihuany, a 21-latka, że amfetamina należy do niej. Po przebadaniu i zważeniu środków psychotropowych oraz odurzających okazało się, że można było z nich wykonać łącznie ponad 200 porcji czarnorynkowych. Dodatkowo podczas czynności procesowych policjanci ustalili, że 21-latka jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu i wykrokiem tej instytucji najbliższe 44 dni spędzi w zakładzie karnym za wcześniejsze posiadanie substancji psychotropowych.

Przypominamy, że za nielegalne zajęcie lokalu można trafić za kraty więzienia na rok, za posiadanie narkotyków na trzy lata, a za kradzież energii na pięć lat.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
8
47%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group