Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2889
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niskokulturowy wymiar Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 3 marca 2010, 19:30
Aktualizacja: Czwartek, 4 marca 2010, 10:31
Autor: Sławomir Pawlik
Andrzej Zibrow
Fot. red
Kilka dni temu odbyła się w Wałbrzychu zorganizowana przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Obywatel”, konferencja pod tytułem: „Innowacyjne technologie energetyczne szansą dla Wałbrzycha”. Zamieściliśmy relację z tego wydarzenia. Odbyła się w gościnnych murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa. W zasadzie dla konferencji miejsce jak najbardziej właściwe.

Pomysłodawcy mieli jednak nieco inną koncepcję, co do miejsca. Zależało im mianowicie, by było to Muzeum Przemysłu i Techniki, czyli tak oczekiwany Park Wielokulturowy „Stara Kopalnia”. Jeśli weźmiemy pod uwagę temat konferencji, symbolika wydaje się przejrzysta, taka dziejowa klamra, łącząca stare z nowym czy innowację z tradycją.

Organizatorzy twierdzą, i trudno posądzać ich o inne intencje, że zależało im na pokazaniu Wałbrzycha z jak najlepszej strony, jako miasta, w którym sprawy ważne zawieszają podziały wprowadzając „pokój boży”. Tymczasem oficjalne pisma w sprawie udostępnienia „Starej Kopalni” zostały w Magistracie bez echa. Podobnie jak zaproszenia na konferencję. Władze Wałbrzycha reprezentowała Pani Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Nie zaszczycił uczestników spotkania Pan Prezydent. Czyżby wstydził się wielowiekowej, „czarnej” historii miasta czy może nie odpowiadała mu obecność „czerwonych” gości konferencji? A przecież uzyskana z naszego węgla energia ma służyć wszystkim, bez względu na przynależność i preferencje polityczne.

Tekst ten nie powstałby nigdy, gdyby nie plotki zasłyszane „na mieście” i chęć ich zweryfikowania. Drugim powodem była rozmowa z rzeczniczką prasową Magistratu, która w dość obcesowy sposób odmówiła jakiejkolwiek informacji zasłaniając się nieznajomością sprawy. Nakazała przesłanie pytań drogą elektroniczną, nie określając nawet przybliżonego terminu odpowiedzi.
Przepytany przez nas, w sprawie kulisów przygotowań do konferencji, Pan Andrzej Zibrow nie chciał, aby cokolwiek przyćmiło pozytywny wydźwięk tego wydarzenia oraz zatruło „klimat rozwoju i szansy”. Dopuszczał jednak pogląd, że być może chodziło o to, że jest konkurentem do stanowiska prezydenta miasta.

Podobno budujemy społeczeństwo obywatelskie. Tylko, że takiego społeczeństwa nie buduje się w Sejmie, buduje się je na poziomie wsi, gminy czy miasta. Pamiętajcie Szanowni Państwo Politycy, na co dzień, że to Wy jesteście dla Nas-Obywateli, a nie na odwrót. W dniu wyborów może być już za późno.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Karel 3-03-2010 20:23
Panie S. Pawlik zostanie posądzony o "Prozibrowość" jak młodsza część redakcji. Oczywiście nie wiadomo kto to jest, ale komentarze aktywuje jelonka, więc chyba wie kto jest redaktorem czy dziennikarzem zwal jak zwał alei powinno się dokładniej przyglądać co się autoryzuje...
~Piotr 3-03-2010 21:27
1. Spoleczenstwo obywatelskie polega wlasniena tym, że nie ma obowiazku uczetniczenia w niczyich imprezach. Oblig uczestnictwa 'w ważnych panelach' funkcjonowal w prl, teraz juz nie. 2. Może i były to wazne rozmowy o węglu, ale wolabym uslyszec od mowcow skad wziac na te pomysly min. 300 mln zl 3. Skoro pan Zibrow organizuje autorska konferencję jako kandydat na prezydenta niech siie nie dziwi, ze wiele osob nie chce w niej uczestniczyc
~~~do Karel 3-03-2010 23:02
Proponujesz cenzurę? To już było i raczej źle się kojarzy.
~zbulwersowany 4-03-2010 6:09
Przepraszam, a ten tekst jest autorstwa pana Pawlika czy to tylko lekko przerobione oświadczenie kandydata na prezydenta Zibrowa? Ten portal naprawdę się zapada pod względem poziomu... Prezydent nie przyszedł na przedwyborczą imprezę Zibrowa w temacie sciene fiction i ma się z tego tłumaczyć??? Czy wałbrzyszek naprawdę musi pełnić funkcję tablicy informacyjnej sztabu Zibrowa???? Ludzie, litości....
~dupek 4-03-2010 7:46
Prozibrowe artykuły dalej na fali... ten facet ma niesamowity pęd na władze... Apeluje do redakcji Walbrzyszka! WIĘCEJ BEZSTRONNOŚCI!
~~~ 4-03-2010 8:47
Wszyscy ludzie prezydenta do komputerów! Atak na opozycję! Wykonać!
~ 4-03-2010 9:56
jezu a tu chyba wszyscy ludzie prezydenta dopadli sie klawiatury....hehehe
~anka 4-03-2010 11:40
dokładnie,nagle sami obrońcy prezydenta,załosne.
~Erka 4-03-2010 14:55
ale jakby byli sami zibrowowcy w komentarzach, to byloby już wooooow!
~a. 4-03-2010 17:01
hmmm bo nagle wszystkim tak w wałbrzychu dobrze, że władzy trzeba bronic jak lwica młodych ... tak naprawde do wszystkich dziennikarzy, w kazdej redakcji można doczepić sie ze kogoś promują i tak dalej ... co artykuł to promocja hehe ... ludzie otrząśnijmy się trochę !
~malutki 4-03-2010 17:47
widze scieraja sie tutaj zwollennicy jednego i drugiego,a prawda jest taka ,ze wszyscy oni graja w jednej druzynie i wiedza o co graja a nam maluczkim zostaja emocje i klawiatura przed komputerem
~adek 4-03-2010 18:49
Andrzej na prezydenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo gorzej jak jest już być nie może on zrobi z tym porządek!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group