Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4603
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nożownik w akcji

Poniedziałek, 19 lutego 2024, 17:39
Aktualizacja: 17:40
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nożownik w akcji
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 29–letniego mieszkańca tej miejscowości, który najpierw rozbił kamieniem szybę w oknie jednego z mieszkań przy ul. Walentynowicz należącego do 50–latki, a następnie poszedł na ul. 1 maja, gdzie przy użyciu noża groził 50–letniemu mężczyźnie.

W piątek przed godziną 17:00 boguszowscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym, że 29-latek kamieniem wybił szybę w oknie mieszkania należącego do 50-latki, powodując straty w kwocie tysiąca złotych, a następnie udał się na ul. 1 maja, gdzie przy użyciu noża groził pozbawieniem życia 50-latkowi.

Dzielnicowi niezwłocznie podjęli interwencję i zatrzymali agresywnego mężczyznę na gorącym uczynku drugiego z przestępstw. Zabezpieczyli nóż, który 29-latek posiadał w momencie interwencji przy sobie. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że sprawca był kompletnie pijany. Boguszowianin noc spędził w policyjnej celi, a w sobotę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd, po przeanalizowaniu zebranego w sprawie materiału dowodowego, na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu w niedzielę zadecydował o miesięcznym areszcie dla sprawcy, któremu za zniszczenie mienia i za kierowanie gróźb karalnych grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
5
29%
Złości
9
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group