Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3113
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: O tych którzy pozostali na Kresach

Środa, 20 lutego 2013, 9:03
Autor: Robert Bajek
Głuszyca: O tych którzy pozostali na Kresach
Fot. Robert Bajek
19 lutego w Galerii Centrum Kultury w Głuszycy odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowana została sytuacja kombatantów Armii Krajowej, którzy po 1945 roku znaleźli się z różnych powodów za wschodnią granicą Polski. O ich losach opowiadał Mateusz Zbróg. Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z powojenną historią Polski, która jest im nie do końca znana.

-Ludziom którzy tam zostali, o których zapomniano należy się pamięć i szacunek – powiedział obecny na spotkaniu Piotr Sutowicz – dyrektor oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana we Wrocławiu.

Zebrana młodzież mogła obejrzeć prezentację multimedialną pod tytułem: ,,O tych, którzy pozostali na Kresach”, oraz film ,,Pani Weronika i jej chłopcy”, opowiadający o żołnierzu AK, kpt Weronice Sebastianowicz, mieszkającej obecnie koło Grodna, pełniącej funkcję Prezesa Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi, oraz o jej kolegach – żołnierzach grodzieńszczyzny. Po zakończeniu pokazów młodzież mogła wziąć udział w dyskusji na temat losów żołnierzy AK.

Spotkanie było początkiem cyklu wykładów, warsztatów, prelekcji i pokazów multimedialnych na temat powojennych dziejów Polski. Kolejne warsztaty odbędą się w marcu. Będą prowadzone przez pracowników IPN. Spotkania są przeznaczone nie tylko dla młodzieży, ale również dla wszystkich osób zainteresowanych powojenną, trudną, skomplikowaną i nie do końca poznaną historią Polski.

Organizatorem spotkań jest Centrum Kultury w Głuszycy, Civitas Christiana i Stowarzyszenie Odra-Niemen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group