Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2812
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obcokrajowcy na studiach w PWSZ Wałbrzych

Środa, 26 października 2016, 10:08
Autor: red
Wałbrzych: Obcokrajowcy na studiach w PWSZ Wałbrzych
Fot. użyczone
Z roku na rok liczba obcokrajowców wybierających studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu rośnie.

W bieżącym roku akademickim do studiujących już wcześniej kilkunastu osób z Ukrainy, doszedł student z drugiego końca świata. Pierwszy raz w historii wałbrzyskiej uczelni studia rozpoczęła osoba spoza Europy.

Hendrik Saputra, bo o nim mowa, to student filologii angielskiej, obywatel dalekiej Indonezji. Hend pochodzi z wyspy Batam położonej niedaleko Singapuru, a do Wałbrzycha trafił przez fantastycznych ludzi z Fundacji Merkury, której jest wolontariuszem. Hendrik myśląc o rozwoju wybrał studia filologiczne w PWSZ Wałbrzych i świetnie sobie na nich radzi. Nasz Indonezyjczyk w Polsce zobaczył pierwszy śnieg, a rzeczą, za którą mocno tęskni, jest ostre, wschodnie jedzenie.

Poza Ukrainą i Indonezją, tradycyjnie już ERASMUS+ sprawia, że w murach wałbrzyskiej PWSZ zrobiło się naprawdę światowo. W semestrze zimowym w ramach tego unijnego programu gościmy studentów z Turcji (Kirklareli University, Ondokuz Mayis University oraz Ibrahim Cecen University of Agri), a w semestrze letnim dojadą do nas Litwini i Grecy. Niezmiernie cieszy to władze uczelni, gdyż dzięki temu wałbrzyscy studenci mają możliwość poznania ciekawych ludzi. Dla wielu będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz nabrania ochoty na studiowanie za granicą. Już w październiku ogłoszono uzupełniający nabór studentów PWSZ na wyjazdy semestralne na studia zagraniczne oraz na wakacyjne praktyki np. w Grecji.

Więcej informacji o programie na stronie PWSZ Wałbrzych: www.pwsz.com.pl/erasmus-plus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group