Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 4427
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oberwał kolejny ratownik

Czwartek, 6 października 2022, 7:26
Aktualizacja: 9:18
Autor: red
Wałbrzych: Oberwał kolejny ratownik
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który naruszył nietykalność cielesną jednego z ratowników medycznych, po tym jak ci przyjechali po wezwaniu w celu udzielenia mu niezbędnej pomocy.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu we wtorek przed godziną 16:00 otrzymali zgłoszenie o ataku na ratownika medycznego w jednym z mieszkań przy ul. Kombatantów w Wałbrzychu. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu, gdzie zastali m.in. pokrzywdzonego oraz wskazanego przez niego mężczyznę.

Z wyjaśnień ratowników wynikało, że zostali oni wezwani w celu udzielenia pomocy poważnie choremu wałbrzyszaninowi. Niestety ten znajdował się pod wpływem alkoholu i od początku interwencji był agresywny. Kiedy 54-letni ratownik medyczny wziął od mężczyzny dowód osobisty, 37-latek kopnął go w podudzie, tym samym naruszając nietykalność cielesną pokrzywdzonego.

Wezwani na miejsce dzielnicowi zatrzymali sprawcę przestępstwa. Wałbrzyszanin trafił do jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Usłyszał już zarzut. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Zgodnie z kodeksem karnym, za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego wykonującego obowiązki służbowe, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
11%
Cieszy
3
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
11
61%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group