Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4099
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Oblał radiowóz benzyną

Piątek, 25 czerwca 2021, 12:46
Aktualizacja: 14:48
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Oblał radiowóz benzyną
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną środę około godziny 9:00 na terenie Boguszowie – Gorc, doszło do podpalenia nieoznakowanego radiowozu policyjnego. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza nie doszło do większych zniszczeń, a chwilę później 26–letni podpalacz był już w rękach mundurowych.

Funkcjonariusz z boguszowskiego komisariatu - asp. Michał Rutkowski - w minioną środę około godziny 9:00 zaparkował nieznakowany radiowóz marki Kia przy ul. Szkolnej w Boguszowie - Gorcach, a następnie udał się do jednego z mieszkań celem przeprowadzenia czynności procesowych. W tym czasie 26-letni mieszaniec tego miasta oblał benzyną przód radiowozu i go podpalił. Na szczęście chwilę po tym, funkcjonariusz zakończył swoje czynności i udał się do pojazdu. Jakie było jego zaskoczenie, gdy spod maski zauważył wydobywający się ogień. Natychmiast przystąpił do akcji gaśniczej. Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta nie doszło do całkowitego spalenia pojazdu.

Gdy niebezpieczeństwo zostało zażegnane, a na miejsce przyjechał drugi patrol - asp. Michał Rutkowski - natychmiast podjął czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego czynu. Ustalił świadków zdarzenia, którzy przekazali mundurowemu rysopis podpalacza. W wyniku penetracji terenu po niespełna 15 minutach, sprawca podpalenia został zatrzymany. Okazało się, że 26-letni podpalacz był już znany policji za wcześniej popełnione przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do podpalenia radiowozu i wyjaśnił, że zrobił to z zemsty. Wskazał również miejsce, gdzie porzucił pojemnik z benzyną.

26-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie wczoraj usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi do 5 lat pozbywania wolności. Dodatkowo odpowie jeszcze za wcześniej popełnione czyny zabronione, jakimi było dwukrotne posiadanie narkotyków.

Dziś decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 26-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
7
30%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
11
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group