Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obradował Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”

Wiadomości: REGION
Niedziela, 18 marca 2012, 11:12
Aktualizacja: 11:13
Autor: red
Fot. red
Za nami nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”.

KOMUNIKAT:

Przewodniczący Zarządu Regionu Kazimierz Kimso przekazał informacje z posiedzenia sztabu protestacyjnego o planowanych akcjach związanych z obroną wieku emerytalnego. W dniu 23 marca odbędzie się ogólnopolski dzień z Solidarnością pod hasłem„Tak dla referendum, nie dla pracy aż do śmierci”. W tym dniu związkowcy kolportować będą ulotki i materiały informacyjne o akcjach protestacyjnych. Od 26 marca rozpoczną się całodobowe pikiety pod Urzędem Rady Ministrów, natomiast w dniu, w którym Sejm będzie rozpatrywać wniosek Solidarności o zwołanie referendum odbędzie się pod Sejmem duża manifestacja.

W związku z determinacją rządu wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat bez przeprowadzenia rzetelnej debaty z partnerami dialogu społecznego na temat rzeczywistej a nie pozorowanej reformy emerytalnej Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” przekształcił się w Regionalny Sztab Protestacyjny.

Zarząd Regionu w przyjętej uchwale zobowiązał jednostki organizacyjne Związku zarejestrowane w Regionie Dolny Śląsk oraz członków Związku do czynnego i aktywnego udziału w organizowanych przez władze związkowe przedsięwzięciach w obronie wieku emerytalnego.

Zarząd Regionu omówił organizację w naszym Regionie ogólnopolskiego Dnia z Solidarnością oraz pozostałych zaplanowanych akcji.

Maria Zapart – Zastępca Przewodniczącego ZR/ Sekretarz ZR

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group