Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5354
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Odpokutuje 13 miesięcy

Czwartek, 14 kwietnia 2022, 6:37
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Odpokutuje 13 miesięcy
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzy kolejne osoby, które posiadały środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Jeden z mężczyzn dodatkowo był poszukiwany i teraz najbliższy rok spędzi za kratami więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa przeciwko mieniu.

Do pierwszej interwencji doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Około godziny 23:00 funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy ujawnili przy legitymowanym na ulicy 11 Listopada 33-latku środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Dlatego też podejrzany noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Nie minęła godzina, a funkcjonariusze prewencji tej samej jednostki, na tej samej ulicy przeprowadzili kontrolę drogową i sprawdzili, czy narkotyków nie posiada 21-letni mieszkaniec naszego miasta. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że mężczyzna ma przy sobie zawiniątko z amfetaminą, z której można było wykonać aż 90 porcji handlowych tych środków psychotropowych. I on nockę spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy.

Wtorkowe popołudnie to kolejne zatrzymanie osoby z narkotykami. Przed godziną 13:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu odwiedzili Osiedle Solicowo w Szczawnie-Zdroju. Tam znaleźli niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy u 32-latka. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, gdyż wcześniej został skazany na karę 13 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże. Podejrzany został więc zatrzymany i zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd później trafi do jednego z zakładów karnych w Polsce.

Przypomnijmy, że za przestępstwa narkotykowe wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii osobom zatrzymanym ze środkami psychotropowymi lub odurzającymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
23%
Złości
7
54%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group