Środa, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3613
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odpracują zaległości za czynsz

Czwartek, 25 marca 2010, 19:47
Aktualizacja: Piątek, 26 marca 2010, 8:27
Autor: PAW
Wałbrzych: Odpracują zaległości za czynsz
Od miejskich radnych zależy, czy projekt odpracowywania zadłużenia wejdzie w życie.
Fot. red
W Wałbrzychu osób, które zalegają z opłatą czynszu, jest bardzo dużo. Zaległości z tego tytułu wynoszą około 70 milionów zł. Teraz dłużnicy będą mogli odpracować dług.

Jak wynika ze statystyk Urzędu Miasta w Wałbrzychu, ponad 20 procent mieszkańców naszego miasta ma problemy z regularnym opłacaniem czynszu. Pozostali płacą zgodnie z terminami.

Wśród osób, które mają zaległości czynszowe, jest spora grupa takich, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej i dlatego ich zaległości rosną. Są jednak również tacy, którzy nie mają pracy z własnej winy i wcale tej pracy nie zamierzają szukać, a co za tym idzie, nie mają również zamiaru spłacać zadłużenia.

Miejscy urzędnicy chcą jednak odzyskać chociaż część zamrożonych pieniędzy. Ma temu służyć program „Odpracuj zaległości czynszowe”. Żeby można wziąć w nim udział należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim projekt ten jest skierowany do osób od dłuższego czasu pozostających bez pracy, a także do osób powyżej 50. roku życia. Szanse na zakwalifikowanie się do programu mają również osoby bez kwalifikacji zawodowych, samotnie wychowujące dzieci do 18. roku życia, a także osoby, które opuściły zakład karny.

Jeśli spełni się co najmniej jeden z podanych warunków, należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Ta jednostka będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji.

Zgodnie z zapowiedziami, zadłużeni mieszkańcy zaczną spłacać swoje długi od połowy kwietnia. Wtedy ma ruszyć projekt. Dłużnicy będą pracować głównie przy robotach porządkowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group