Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4484
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odznaczenie sztandaru szkoły Krzyżem Semper Fidelis

Środa, 7 listopada 2018, 7:36
Aktualizacja: Czwartek, 8 listopada 2018, 8:27
Autor: red
Wałbrzych: Odznaczenie sztandaru szkoły Krzyżem Semper Fidelis
Fot. I Liceum Ogólnoształcące Wałbrzych
Podczas uroczystego koncertu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości pn. „OD WOLNOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI”, który odbył się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, I Liceum Ogólnokształcące otrzymało Krzyż SEMPER FIDELIS, którym odznaczono Sztandar Szkoły.

To prestiżowe odznaczenie przyznała Kapituła Związku Solidarności Polskich Kombatantów w Wałbrzychu za odwagę profesorów oraz uczniów I Liceum w Wałbrzychu, internowanych i represjonowanych w latach 1980-1989.
- Szkoła to nauczyciele i uczniowie, którzy w tamtych latach, gdzie bardzo trudno było o odwagę, bo była ona niezwykle karana, to właśnie oni mieli odwagę. Wśród tych nauczycieli — nie wymienię wszystkich, ale chociaż kilkoro z nich – była ś.p. Marta Gąsiorowska, obecna dzisiaj Halina Pankanin, Ewa Pobiedzińska, Krystyna Bobusia, Janusz Gąsiorowski, Janusz Mulawa, Romana Kuliniak, Konrad Derwich - mówi dyrektor Oksana Citak.

Warto też podkreślić, że były to lata, kiedy młodzież I LO stała murem za profesorami, nie zważając na konsekwencje swojej odważnej obywatelskiej postawy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group