• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 13:45
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3524
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Oktawia Partyka powołana do reprezentacji Polski w wyciskaniu sztangi leżąc

Wiadomości: Głuszyca
Czwartek, 19 kwietnia 2012, 15:21
Aktualizacja: 15:22
Autor: red
Fot. użyczone
Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego ogłosił reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata seniorek i seniorów, juniorek i juniorów do lat 18 i 23 w wyciskaniu sztangi leżąc. Oktawia Partyka – uczennica Gimnazjum Publicznego w Głuszycy – będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata. Zawody odbędę się w dniach 21 – 26 maja 2012 r. w Pilźnie w Czechach.

Przypomnijmy, iż pod koniec marca Oktawia zdobyła tytuł Mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc na XXI Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Warszawie. Teraz będzie walczyć w kategorii do 84 kg. Młoda zawodniczka już ciężko ćwiczy i szlifuje formę pod czujnym okiem trenera Jacka Kędzierskiego. Uczniowski Klub Sportowy działający od niedawna w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy daje szansę na rozwój właśnie takim młodym zawodnikom, którzy swoje zainteresowania i pasje próbują realizować już tu w szkole.
- Właśnie taki cel miał przyświecać powołaniu UKS – mówi Jacek Kędzierski. - Całe Gimnazjum trzyma kciuki za przyszły występ Oktawii, bo przecież start w Mistrzostwach Świata w towarzystwie zawodników reprezentacji Polski to już ogromny sukces i wyróżnienie.

UKS Głuszyca chętnie nawiąże współpracę w ramach sponsoringu. Minimalny koszt takiego udziału to 80 euro za startowe i doping oraz jedna doba noclegu u organizatora w wysokości 1280 koron czeskich za pokój dwuosobowy plus koszt dojazdu. Mamy nadzieję, że finanse nie staną na przeszkodzie, aby wziąć udział w zawodach, a Oktawia Partyka będzie godnie reprezentować Gimnazjum Publiczne w Głuszycy, a także Dolny Śląsk i całą Polskę na zawodach w Czechach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group