Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: On odpowie za kradzież z włamaniem, ona za podżeganie świadka do składania fałszywych zeznań

Niedziela, 23 grudnia 2018, 6:48
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: On odpowie za kradzież z włamaniem, ona za podżeganie świadka do składania fałszywych zeznań
Fot. KMP Wałbrzych
38–latka chciała wziąć winę na siebie, aby chronić swojego partnera, który 14 grudnia bm. dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w Boguszowie–Gorcach. Kobieta w minioną środę nakłoniła więc świadka, aby przyszedł na komisariat i złożył obciążające ją zeznania. Prawda, w toku wykonanych przez boguszowskich policjantów czynności procesowych, szybko wyszło na jaw, a prawdziwy włamywacz został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

19 grudnia przed południem do Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zgłosiła się 38-latka, która oświadczyła, iż kilka dni wcześniej włamała się do mieszkania przy ul. Głównej w tej miejscowości i ukradła z niego 500 złotych. Kobieta wzięła nawet ze sobą świadka, który miał potwierdzić jej wersję zdarzenia. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności szybko ustalili, że 38-latka nie mówi prawdy, a przy tym wcześniej namawiała mężczyznę do kłamstwa, aby chronić swojego o 9 lat młodszego partnera - faktycznego sprawcę kradzieży z włamaniem.

29-letni włamywacz został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem do mieszkania w tej miejscowości, a jego 38-letnia partnerka za podżeganie świadka do składania fałszywych zeznań. Oboje staną przed sądem. Mężczyźnie grozi 15 lat pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach multirecydywy, a kobiecie 8 lat za kratami więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group