Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4190
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Operetkowe popisy

Środa, 1 czerwca 2016, 6:40
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Operetkowe popisy
Fot. UM Boguszów–Gorce
Z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka w Centrum „Witold” w Boguszowie–Gorcach odbyła się Rodzinna Gala VIVA OPERA pod patronatem burmistrza Boguszowa–Gorc Waldemara Kujawy.

Ze względu na ulewny deszcz impreza, którą zaplanowano w plenerze, przeniesiona została do budynku Centrum „Witold”. Choć niesprzyjająca aura uniemożliwiła występ Teatru Lalki i Aktora, to jednak na dzieci zgromadzone w Centrum czekała moc atrakcji. Były słodkie niespodzianki, roztańczone dzieciaki z pokazem skocznej zumby, animacje z chustą Klanzy oraz tańce połamańce przygotowane przez Annę Barczuk i Katarzynę Bernaś (pracowników CK-K „Witold”).

W godzinach wieczornych ze specjalną dedykacją dla mam zaprezentowała się Międzynarodowa Grupa Operowo-Operetkowa Sonori Ensamble. Artyści brawurowo wykonali program pn. VIVA OPERA zabierając boguszowską publiczność w magiczną podróż do krainy oper, które od wieków zachwycają widzów na całym świecie. Nie zabrakło arii, duetów i scen z takich dzieł, jak: Wesele Figara i Czarodziejski flet Mozarta, Napój miłosny Donizettiego, Madam Butterfly Pucciniego, Carmen Bizeta i innych. Nic więc dziwnego, że koncert zakończył się bisami i owacjami na stojąco zachwyconej publiczności.

Podczas imprezy odbyło się również podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Kopalnia jak malowana”. Do konkursu przystąpiło 74 uczniów szkół podstawowych gimnazjalnych z terenu powiatu wałbrzyskiego. Prace konkursowe oceniało jury w składzie Urszula Maciejewska (kierownik Pracowni Plastycznej Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu), Lilianna Masiuk (główny specjalista ds. oświatowych i organizacyjnych Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych), Jerzy Kosmaty (główny inż. górniczy, naczelny inż. w Dolnośląskim Zjednoczeniu Przemysłu Węglowego, dyrektor KWK „Wałbrzych”) oraz Anna Barczuk (specjalista ds. kulturalno-oświatowych - sekretarz jury).

W kategorii „uczniowie szkół podstawowych” jury nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce Oskar Lindner (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Boguszowie - Gorcach)

II miejsce Wiktoria Malinka (Gminny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czarnym Borze)

III miejsce Wiktoria Walczak (Gminny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czarnym Borze)

Wyróżnienie: Julia Ogar (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Boguszowie - Gorcach), Julia Kożuch (Gminny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czarnym Borze), Dominik Bąbliński (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie - Gorcach), Damian Falkenberg (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie – Gorcach), Juliana Sokołowska (Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach), Zuzanna Ciągło (Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach), Aleksandra Karpowicz (Gminny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czarnym Borze).

W kategorii „uczniowie szkół gimnazjalnych” nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce Mateusz Pyrek (Gimnazjum Publiczne w Głuszycy)

II miejsce Aleksandra Łagowska (Gimnazjum nr 1 w Boguszowie - Gorcach)

III miejsce Paulina Poręba (Gimnazjum nr 2 w Boguszowie – Gorcach)

wyróżnienie Julia Wtykło (Gimnazjum nr 1 w Boguszowie - Gorcach), Natalia Stolarczyk (Gimnazjum nr 1 w Boguszowie - Gorcach).

Wystawę pokonkursową oglądać można w sali wystawienniczej Centrum „Witold” do 19 sierpnia.

Organizatorzy imprezy: Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold”, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. współpraca: Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group