Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5352
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Osiemnastu straci wolność

Środa, 30 czerwca 2021, 6:30
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Osiemnastu straci wolność
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci nie zwalniają tempa. W ciągu weekendu wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali 18 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci w ramach przydzielonych do służby zadań, kontrolują ewentualne „kryjówki” osób poszukiwanych, ukrywających się przed wydaną decyzją wymiaru sprawiedliwości. W większości przypadkach jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

W ciągu ostatniego weekendu na terenie Wałbrzycha i naszego powiatu policjanci zatrzymali 18 osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród nich był m. in. 35-letni wałbrzyszanin, który 25 czerwca wpadł w ręce funkcjonariuszy Ruchu Drogowego na ul. Świdnickiej kilka minut przed godziną 19:00. Mężczyzna będąc pasażerem kontrolowanego pojazdu, na widok funkcjonariuszy podjął ucieczkę. Błyskawiczna reakcja mundurowych doprowadziła do zatrzymania uciekiniera. Jak się okazało 35-latek był osobą poszukiwaną do odbycia kary 8 miesięcy pozbawiania wolności. Mundurowi zatrzymali też 38-latka, do którego przyjechali w całkiem innym celu. Policjanci kilka minut po 22:00 otrzymali zgłoszenie o głośnym zachowaniu się osób przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Podczas legitymowania ustalono, iż jeden z nich - 38-letni wałbrzyszanin - jest poszukiwany do odbycia kary pozbywania wolności i tym samym wakacje spędzi za kratami więzienia.

Wszystkie osoby poszukiwane zostały przekazane do Aresztu Śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Dobrym przykładem jest zachowanie 48-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna widząc swoje zdjęcie w internecie jako osoby poszukiwanej listem gończym skontaktował się z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Policjanci poczynili stosowne ustalenia na podstawie których mogli odwołać poszukiwania i tym samym mężczyzna uniknął tymczasowego aresztowania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group