Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7951
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Oszukiwał seniorów "na policjanta"

Sobota, 11 marca 2023, 10:00
Aktualizacja: 10:02
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Oszukiwał seniorów "na policjanta"
Fot. KMP Wałbrzych
Działania przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy, przy współpracy z funkcjonariuszami pierwszego komisariatu, pionu do zwalczania przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariuszami z Boguszowa–Gorc, doprowadziły do zatrzymania w minioną środę 28–letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Boguszowianin jest sprawcą przestępstw właśnie na tzw. policjanta.

Wałbrzyscy policjanci zaczęli pracować nad sprawą, po tym jak w miniony piątek doszło do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy - bo aż 18 tysięcy złotych - od 79-letniej mieszkanki Wałbrzycha. Oszuści zadzwonili do swojej ofiary kilka razy. Pierwszy podał się za pracownika poczty, który poinformował o przesyłce i prosi o szereg danych osobowych. Potem zadzwonił drugi oszust, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji. Zapytał, czy przed chwilą dzwonił ktoś z poczty i udając zatroskanego, pouczył rozmówczynię, że przez tak nierozważne podanie swoich danych, jej oszczędności są zagrożone i trzeba je szybko przekazać funkcjonariuszom. W tym przypadku kobieta w siatce wyrzuciła przez okno 18 tysięcy złotych i straciła swoje oszczędności.

W kolejnym - poniedziałkowym przypadku - inna kobieta straciła łącznie 50 tysięcy złotych, kiedy po takiej samej historii telefonicznej wyrzuciła z mieszkania kartę bankomatową wraz z PIN-em, gdzie oszust aż trzynaście razy w różnych bankomatach wypłacił łącznie 50 tysięcy złotych. W trakcie ostatnich dni na terenie naszego miasta było także usiłowanie takiego oszustwa.

Wnikliwie przeprowadzone przez mundurowych czynności we wszystkich sprawach pozwoliły na ustalenie tożsamości tzw. „odbieraka”. Mężczyzna został zatrzymany w minioną środę w Boguszowie-Gorcach. Podczas przesłuchania mundurowi udowodnili podejrzanemu, że dopuścił się wszystkich wskazanych wyżej przestępstw. 28-latkowi za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Podejrzany, po zapoznaniu się przez sąd ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym, został tymczasowo aresztowany na okres trzech najbliższych miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
45%
Złości
4
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group