Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3526
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: OZPN nie ugnie się pod naporem sędziów

Środa, 10 sierpnia 2016, 8:30
Aktualizacja: 9:10
Autor: red
Wałbrzych: OZPN nie ugnie się pod naporem sędziów
Fot. red
Kilka dni temu informowaliśmy, że zawrzało na linii OZPN Wałbrzych – Sędziowie z Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej w Świdnicy. Na pismo sędziów odpowiedział prezes OZPN Wałbrzych.

Sędziowie piłkarscy prowadzący mecze na poziomie IV ligi oraz klasy okręgowej, klasy A i klasy B mają sporo zastrzeżeń do decyzji podejmowanych przez Zarząd OZPN Wałbrzych. Prezes OZPN Wałbrzych Dariusz Stachurski odpowiada na te zarzuty.

"Szanowny Pan Przemysław Komarnicki
Sędziowie KS PPN Świdnica

W odpowiedzi na pismo z dnia 29.07.2016 r. (data wpływu 01.08.2016 r.) i w związku z brakiem chęci spotkania przedstawicieli sędziów w Zarządem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu (pomimo dwóch zaproponowanych terminów dostosowanych do oczekiwań sędziów) informujemy, że Zarząd Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu zapoznał się z treścią otrzymanego pisma i wypracował jednomyślne stanowisko w przedmiotowej sprawie:

W związku z otrzymanym w dniu 01.08.2016 r. pismem Zarząd OZPN odpowiadając na zamieszczone w nim pytania i postulaty informuje, że:

Ad.1. Zgodnie z obowiązującymi przepisami związkowymi Zarząd Kolegiów Sędziów PPN powołuje Zarząd OZPN Wałbrzych. Każdy inny sposób byłby niezgodny z obowiązującymi przepisami.

Ad.2. Sędziów IV ligi zatwierdza Zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu, po zapoznaniu się z opinią Okręgowych Związków Piłki Nożnej.

Ad.3. Zarząd OZPN Wałbrzych składa się obecnie z 11 członków (w tym prezesa), wybranych przez delegatów (przedstawicieli Klubów OZPN Wałbrzych) podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego 12 marca 2016 r. Natomiast jeżeli jak domniemamy pytanie dotyczy Zarządu KS OZPN w Wałbrzychu w jego skład wchodzą przedstawiciele wszystkich KS PPN. Aktualnie w Zarządzie KS OZPN w Wałbrzychu jest wakat w związku z brakiem powołania Zarządu KS PPN w Świdnicy. Z chwilą powołania Zarządu KS PPN w Świdnicy jego przedstawiciele zostaną powołani w skład Zarządu KS OZPN w Wałbrzychu.

Ad.4. Nie było i nie ma w zwyczaju podawania do publicznej wiadomości tabeli awansów i spadków sędziów poszczególnych klas rozgrywkowych. Tym bardziej, że ich publikacja byłaby naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych. Kolegium Sędziów OZPN w Wałbrzychu od lat stosuje tą samą zasadę i po zatwierdzeniu przez Zarząd OZPN w Wałbrzychu przekazuje ww. listy do właściwych KS Podokręgów Wałbrzych, Świdnica i Kłodzko, a te z kolei informują właściwych sędziów.

Ad.5. Obsady na spotkania ligowe (w tym spotkania rundy wiosennej sezonu 2015/2016) dokonuje Kolegium Sędziów - referent obsad KS OZPN w Wałbrzychu, za zgodą przewodniczącego KS OZPN w Wałbrzychu. Z informacji przekazanej przez KS OZPN w Wałbrzych zasady obsad sędziów na mecze ligowe w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 nie odbiegły od zasad stosowanych wcześniej.

Zarząd OZPN w Wałbrzychu z ubolewaniem przyjął próbę zastraszania bojkotem rozgrywek przez sędziów KS PPN w Świdnicy poprzez masowe urlopowania sędziów. Tym bardziej niezrozumiały jest fakt, że urlopowania sędziów wpłynęło jednocześnie z pismem 29.07.2016 r., a Zarząd OZPN w Wałbrzychu nie miał czasu aby ustosunkować się do postulatów i pytań, wskazanych w piśmie. Sędziowie KS PPN Kłodzko z własnej inicjatywy wycofali już wnioski o urlopowania.

Jednocześnie Zarząd OZPN w Wałbrzychu informuje, że nie widzi zagrożenia w organizacji rozgrywek w przypadku masowego urlopowania sędziów i wspólnie z KS OZPN Wałbrzych podjął już stosowne kroki aby zabezpieczyć obsady sędziowie na najbliższą rundę rozgrywkową.

Ponadto pragniemy poinformować, że sędziowie mają prawo do urlopowania, pod warunkiem zachowania procedury postępowania określonej we właściwym Regulaminie.

Z poważaniem,
Dariusz Stachurski
Prezes Zarządu
OZPN w Wałbrzychu"

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group