Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5477
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Para pobiła 55–latka

Wtorek, 20 kwietnia 2021, 10:27
Autor: red
Wałbrzych: Para pobiła 55–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami operacyjnymi drugiego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali dwoje wałbrzyszan w wieku 25 i 35 lat podejrzanych o dokonanie rozboju na innymi 55–letnim mieszkańcu naszego miasta. Sprawcy najpierw dotkliwie pobili pokrzywdzonego, a następnie dokonali kradzieży saszetki z dokumentami oraz pieniędzmi.

16 kwietnia około godziny 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym przy ul. 1 Maja w centrum Wałbrzycha. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony w zdarzeniu 55-letni wałbrzyszanin został przewrócony na ziemię i był kopany przez dwoje sprawców po całym ciele. Ostatecznie w wyniku rozboju stracił saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 600 złotych.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy oraz drugiego komisariatu szybko ustalili osoby które mogą być sprawcami przestępstwa i rozpoczęli ich poszukiwania. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani jeszcze tego samego wieczora przy ul. Przemysłowej w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych.

Okazało się, że 25-latka posiadała przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy, a 35-latek był poszukiwany celem osadzenia go w zakładzie karnym za kradzieże i niealimentację. Łączny wyrok, jaki wałbrzyszanin ma do odsiedzenia w więzieniu, to półtora roku. Do tego może dojść kolejnych 12 lat za rozbój, co grozi jemu i jego znajomej, która brała czynny udział w przestępstwie. Policjanci odzyskali saszetkę z dokumentami oraz sporą część skradzionych pieniędzy.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group