Czytających: 5466

III-liga koszykarzy: Pierwsza kwarta zadecydowała, wysoka porażka Górnika Nowe Miasto

Sobota, 16 kwietnia 2011, 4:50
Aktualizacja: 4:53
Autor: MDvR
Mecz inauguracyjny turnieju półfinałowego o awans do II–ligi koszykarzy nie zakończył się happy–endem dla zawodników Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Nasi koszykarze polegli 59:79 w spotkaniu przeciwko Siemaszce Piekary.

Całe spotkanie ułożyło się już w pierwszej kwarcie, nasi gracze wyszli przestraszeni, jakby bez wiary w końcowy triumf, przegrywając ostatecznie ten fragment gry 8:30. W kolejnych odsłonach wałbrzyszanie nawiązywali równorzędną walkę, ale nie byli w stanie zmniejszyć rozmiarów porażki. Druga i trzecia ćwiartka padły naszym łupem, ale na ostatnie 10 minut wychodziliśmy tracąc do rywali 18 „oczek”. Ostatecznie po końcowej syrenie na tablicy wyników było 79:59 dla zawodników Siemaszki. W sobotę o 17.00 kolejny mecz, w którym zmierzymy się z gospodarzami Zagłębiem Sosnowiec, będącymi w dobrych nastrojach po wygranej ze Stalą Stalowa Wola 86:63.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Siemaszka Piekary 59:79 (8:30, 14:13, 18:15, 19:21)

Górnik: Łabiak (16), Karwik (12), Kołodziej (11), Kaliński (8), Myślak (4), Borzemski (4), Bujnowski (2), Olszewski (2), Drywa, Dworak