Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4846
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pieszo i z mandatem w kieszeni

Wtorek, 25 stycznia 2022, 7:38
Aktualizacja: 9:39
Autor: red
Wałbrzych: Pieszo i z mandatem w kieszeni
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj późnym wieczorem jadącego rowerem mężczyznę zauważyli w dzielnicy Stary Zdrój policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy. Szybko okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

25-letni wałbrzyszanin przed północą postanowił wsiąść na rower, pomimo temperatury oscylującej w granicach zera stopni Celsjusza oraz bardzo złych warunków pogodowych. Kiedy jadącego slalomem kierującego jednośladem podczas nocnego patrolu zauważyli na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu funkcjonariusze, postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał 1,42 promila alkoholu w organizmie. Na tym więc zakończyła się jego podróż rowerem i do domu musiał wrócić pieszo. Ostatecznie otrzymał również mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie - tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila - 2,5 tysiąca złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

8
28%
Cieszy
8
28%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
4
14%
Złości
6
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group