Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3613
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pijany kierowca autobusu

Środa, 18 maja 2022, 12:23
Autor: red
Wałbrzych: Pijany kierowca autobusu
Fot. KMP Wałbrzych
Wtorkowa kontrola przeprowadzona przez policjantów ruchu drogowego zakończyła się dla kierującego autobusem zatrzymaniem prawa jazdy.

Wałbrzyscy policjanci przyjechali na miejsce zleconej kontroli autobusu na ul. Grodzką w Wałbrzychu około godziny 9:00. Poza sprawdzeniem podstawowych elementów stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze poddali 28-latka także badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, iż mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący miał 0,42 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci odebrali mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego elektronicznie prawo jazdy, a na miejsce zdarzenia przyjechał inny, trzeźwy kierowca, który pojechał z uczniami na wycieczkę.

W trakcie czynności okazało się jednak, że to nie był jedyny problem 28-latka. Wyjechał on w trasę użytkując kartę kierowcy swojego brata. Policjanci i ją zabezpieczyli, za popełnione wykroczenie wystawili mężczyźnie mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych, a także sporządzili dokumentację, by w drodze decyzji administracyjnej została nałożona kara również na przewoźnika.

Za kierowanie autobusem w stanie po użyciu alkoholu 28-latek stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

3
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
12%
Złości
18
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group